List do Rodziców

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić Wasze dzieci do pięknej przygody, jaką jest służba ministrancka i śpiew w zespole dziecięcym w naszej parafii.

Ministrantura jest okazją dla Państwa synów do poznawania Pana Boga i bycia blisko największych tajemnic naszej wiary. Jest też formacją ważnych cech osobowości, takich jak ofiarność, szacunek, cierpliwość, opanowanie, wytrwałość. Bycie ministrantem uczy chłopców odpowiedzialności, sumienności, dyscypliny, obowiązkowości i pokory. Jest też okazją do poznania nowych kolegów i zawiązania przyjaźni we wspólnocie ministranckiej.

Przez pierwsze miesiące chłopcy przygotowując się do ministrantury przychodzą na dowolną godzinę Mszy św. w niedzielę oraz na półgodzinną zbiórkę w soboty (oczywiście jakiekolwiek sytuacje losowe powodujące nieobecność są zrozumiałe).

Gdy chłopcy już zostaną ustanowieni ministrantami, wybierają dyżur na Mszy św.
w niedzielę oraz jeden w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Oprócz zbiórek planowane są wyjazdy w ciągu roku.

Pierwsze spotkanie dla chłopców chcących zostać ministrantami odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 10:30 w salce przy naszym kościele.

Z kolei śpiew w chórku dziecięcym pozwoli Państwa dzieciom rozwinąć się muzycznie, a także będzie świetną okazją do nawiązania nowych przyjaźni. Każdego lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy
z wielką radością. Służba Bogu poprzez śpiew to ważna funkcja. Św. Augustyn powiedział: „Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli”. Zapraszamy na pierwsze spotkanie dla dziewczynek i chłopców chcących śpiewać w zespole dziecięcym, które odbędzie się w sobotę 2 lutego o godz. 11:00 w salce przy naszym kościele.

Prosimy Państwa, abyście zachęcili swoje dzieci do tych pięknych
i rozwijających posług.

Pamiętamy o Was i Waszych Rodzinach w modlitwie.

 

ks. Marian Klimek 

proboszcz

 

ks. Jarosław Czyżewski

wikariusz