Ogłoszenia 01.12.19 r.

 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą czas Adwentu, który przygotowuje nas na dwa wymiary przyjścia Chrystusa – pamiątkę historycznego narodzenia Zbawiciela oraz oczekiwanie na Jego ponowne przyjście na końcu czasów. 
 2. Witamy w naszej wspólnocie Ks. dr Stanisława Walewicza z parafii pw. Św. Łukasza, z którym wspólnie przeżywać będziemy czas naszych Parafialnych Rekolekcji Adwentowych w ramach rozpoczynającego się nowego Roku Duszpasterskiego i przyświecające hasło: „Wielka Tajemnica wiary” dotyczące sakramentu Eucharystii. 
 3. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy niedzielnych oraz w poniedziałek wtorek i środę podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.30. W tym szczególnym czasie codziennie od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem oraz możliwość skorzystania w tych godzinach ze spowiedzi. Bardzo serdecznie w imieniu Ks. Rekolekcjonisty i własnym zapraszamy naszych parafian do licznego udziału. 
 4. Pamiętamy że przez cały grudzień poranne Msze roratnie o godz. 7.00.
 5. Od dzisiejszej niedzieli, będziemy zawsze przed pierwszą Msza o godz. 7.30  śpiewać – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Apostolat Maryjny naszej parafii do wspólnego śpiewu i modlitwy. 
 6. Również dzisiaj, będzie otwarta od godz. 12.00 do 15.00  nasza sala parafialna po małym remoncie. Pani Joanna Michałek -Seńczuk, która prowadzi bar na Os. Lecha, będzie podnajmować naszą salę na różne rodzinne uroczystości. Zaprasza bardzo serdecznie naszych parafian w tych godzinach, na darmową degustację ciasta, kawy lub herbaty.
 7. Dziękuję członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej, za wspólne spotkanie i nakreślenie nowych zadań oraz pomysłów do dalszych wspólnych duszpasterskich działań.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek 05 grudnia: od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Różaniec w intencjach powołań.
  – w piątek 06 grudnia: od godz. 17.00 sakrament spowiedzi dla wszystkich parafian, o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Koronka.
  – w sobotę 07 grudnia: o godz. 7.40 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca N.M.P. i Różaniec, od godz. 17.30 możliwość spowiedzi i kierownictwa duchowego w biurze parafialnym dla osób słabo słyszących lub mających różne inne trudności.Do chorych parafian z sakramentami pójdziemy 20 i 21 grudnia od godz. 9.00.
 1. Od czwartku po rekolekcjach rozpoczniemy odprawiać Roraty – Msze ku czci Matki Najświętszej:
  – Roraty dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 7.00
  – Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
 1. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia (klasy IV i V od godz. 16.30 do 17.15, a klasy VI, VII i VIII w godz. od 17.15 do 18.00) – prosimy o przynoszenie podręczników i zeszytów przez uczniów. Można również skorzystać z porad nauczania zintegrowanego, jest także możliwość korepetycji dla uczniów ze szkół średnich z języka polskiego po wcześniejszym umówieniu – kontakt w biurze parafialnym. Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom. 
 2. Parafialny Zespół Caritas, będzie w kościele w bocznym wejściu, rozprowadzał opłatki i świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – na wigilijną wieczerzę. Świece rozprowadzamy: duże po 12 zł, małe po 6 zł a opłatki (w paczce 3 duże i dwa małe wraz z życzeniami od duszpasterzy i modlitwami przy stole wigilijnym) – ofiara dobrowolna. Przypominam, że świece i opłatki są rozprowadzane tylko po Mszach niedzielnych – nie rozprowadzamy ich w zakrystii ani biurze parafialnym.  Nikogo nie upoważniłem, aby rozprowadzać świece czy opłatki po domach.
 3. Parafialny Zespół Caritas zorganizował „Radosny stroik” przy ołtarzu Matki Bożej. Jest to pomysł aby zrobić paczkę świąteczną dla naszych najstarszych, chorych i samotnych parafian  przez rodziny naszej wspólnoty. Rodziny czy osoby, które chciałyby zrobić taką paczkę, wybierają ze stroika ozdobę, na której umieszczony jest numerek z imieniem i informacjami o osobie, którą anonimowo obdarujemy. Jeżeli ktoś wybierze taki numer ozdobę proszę o  przyjście do zakrystii, aby zapisać nazwisko osoby czy rodziny, która będzie paczkę przygotowywać (tylko do informacji proboszcza). Paczki dostarczamy do 19 grudnia (czwartek) – do biura parafialnego lub zakrystii z umieszczonym dużym numerkiem. Zachęcam nasze rodziny, parafian, aby uczynić taki piękny gest miłości i bezinteresownej pomocy na nadchodzące święta. Dzisiaj po Mszach zbiórka PZC na potrzebujących wsparcia parafian.
 4. Dzieci zapraszam po Mszach, aby odebrać szablony na adwentowe lampiony, które będą rozświetlać nasze drogi na Roraty, które w tym roku będziemy przeżywać poznając życie Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rodziców proszę o pomoc przy zamontowaniu oświetlenia w lampionach.
 5. W sobotę – 07 grudnia w „Orlim gnieździe” – koncert kolęd i pastorałek. Występuje nasz chórek „Markowe Nutki” rozpoczęcie godz. 17.00 – wejście na zaproszenia.
 6. W przyszłą niedzielę – 8 grudnia, obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, po mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – proszę o pomoc Panie z PZC.
 7. Również w przyszłą niedziele z racji uroczystości zapraszam cały Apostolat Maryjny do Udziału w „Godzinie Łaski” – modlitwy od godz. 12.00 w Kaplicy Św. Matki Teresy.
 8. Wolontariusze Apostolatu Misyjnego naszej parafii, zapraszają w drugą i trzecią niedzielę adwentu po każdej Mszy, do zakrystii na kiermasz ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Dochód z kolportażu kartek będzie przeznaczony na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
 9. Nasza składka inwestycyjna zostanie przeniesiona na trzecią niedzielę Adwentu – 15 grudnia.
 10. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 11. Z wyprzedzeniem informujemy, że w trzecią niedzielę Adwentu – 15 grudnia, zapraszamy Małżeństwa, które w tym roku obchodziły lub będą obchodzić swoje okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa – na Uroczystą Mszę święta w naszym kościele o godz. 14.00. Do wszystkich tych małżeństw zostaną przekazane zaproszenia.
 12. Przed kościołem do nabycia prasa: Nowy numer „Markowej Gazety” z ciekawymi artykułami i wywiadami, a także „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Życzymy wszystkim Parafianom  pięknego i radosnego przeżycia czasu Adwentu, naszych Parafialnych Rekolekcji oraz wielu łask Bożych na najbliższy tydzień, a także opieki Matki Najświętszej, z która będziemy wyczekiwać nadejścia Pana – wszystkim Szczęść Boże.

 

ks. Artur Rembalski
proboszcz