Ogłoszenia 03.11.19 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii – Niedzielę modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, szczególnie prosząc Chrystusa Dobrego Pasterza o nowe powołania z naszej wspólnoty parafialnej. W tym roku na początkowy rok propedeutyczny do naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zgłosiło się 15 kandydatów. Polecamy w naszych modlitwach wszystkich wychowawców, moderatorów i profesorów oraz seminarzystów naszego Arcybiskupiego Seminarium. Po Mszach, można swoimi ofiarami wesprzeć wszystkie dzieła formacyjne i utrzymanie naszego seminarium –  serdeczne Bóg zapłać.
 2. Z całego serca dziękuję wszystkim osobom za pomoc w naszym „Korowodzie Wszystkich Świętych”. Dzieciom za wspaniałe przebrania za różnych świętych,  rodzicom za pomoc, naszej młodzieży za pokaz fajerwerków oraz wszystkim sponsorom za ciasto i słodycze na spotkanie w naszej Sali parafialnej – serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę i przemiłą i radosną atmosferę tego wieczoru.
 3. Pamiętajmy, że do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny, dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencjach zmarłych, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjął Komunię świętą i zmówi dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 4. „Wymienianki” – nasze wspólne modlitwy za zmarłych, odmawiamy od 4 listopada (od poniedziałku do piątku) o godz. 18.15. Kartki na wymienanki wyłożone są z tyłu za ławkami na skarbonie. Można je składać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki oraz w biurze parafialnym. 
 5. We wszystkie piątki listopada zapraszamy na wspólne „Zaduszki” – Różaniec za naszych zmarłych, wszystkich zmarłych parafian od początku powstania parafii. Modlitwa o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w poszczególnych latach parafian. W piątek – 8 listopada, polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z lat: 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015 i 2019.
 6. Wspólnota neokatechumenalna wraz z proboszczem z Parafii Św. Łukasza na Os. Rusa – zapraszają młodzież i dorosłych na katechezy ewangelizacyjne w każdy wtorek i czwartek o godz. 19.30. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach z tyłu kościoła.
 7. W środę – 06 listopada, zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Caritas oraz osoby pragnące włączyć się w nasz Apostolat charytatywny w parafii – spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 18.00 Różaniec w intencjach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 9. W czwartek 07 listopada zapraszam osoby pragnące poznawać Pismo Święte i wspólnie dzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi Słowa Bożego na „Kręgi biblijne” – spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 10. Również w czwartki w naszej bibliotece parafialnej, będą się odbywać darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej na razie z przedmiotów: matematyka i fizyka – w godz. od 16.30 do 18.00. Jest to wyjątkowa okazja pomocy dla uczniów z różnymi trudnościami i przyswajaniem sobie poznanych wiadomości z lekcji w szkole  Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z różnych, innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 11. Naszych chorych parafian odwiedzimy z sakramentami świętymi w piątek 8 listopada – Ks. Proboszcz i w sobotę  9 listopada – Ks. Kustosz od godz. 9.00.
 12. W sobotę – 09 listopada  w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana na Jeżycach w Poznaniu o godz. 16.00 – Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego w 80 rocznice zniszczenia Pomnika Wdzięczności Serca Jezusowego – zapraszamy wszystkich parafian, którym na sercu leży odbudowa tego pomnika w naszym mieście.
 13. Za tydzień w niedzielę – 10 listopada, przeżywać będziemy w Kościele w Polsce – XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, po Mszach zbiórka do puszek na chrześcijan w Sudanie Południowym – bardzo proszę o pomoc w zbiórce Panie z Parafialnego Caritasu.
 14. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, mieszkający na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o informacje o naszych parafianach, którym można by zrobić taki wyjątkowy prezent z racji zbliżających się świąt. Jeżeli parafianie wiedzą o osobach czy rodzinach potrzebujących konkretnej materialnej pomocy, bardzo proszę o zgłoszenie do naszego Parafialnego Zespołu Caritas lub w biurze parafialnym.
 15. Za tydzień 2 niedziela miesiąca wszystkie ofiary zbierane w kościele sa przeznaczone na nasze prace inwestycyjne, remontowe i porządkowe.
 16. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2020 rok.
 17. Przed kościołem do nabycia prasa: W sposób szczególny zachęcamy do przeczytania nowego numeru „Markowej Gazety”, w której wywiady i ciekawe artykuły oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 18. Zmarła nasza Parafianka – śp. Genowefa Kujawa. Msza pogrzebowa w środę 06 listopada o godz. 11.15 w naszym kościele. Pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Warszawskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 19. Życzymy wszystkim Parafianom w tym pięknym niedzielnym dniu wielu łask Bożych, a rozpoczynający się tydzień, będzie okazją do dawania świadectwa o Chrystusie i swojej wierze. Niech Matka Boża wspomaga nas i nasze rodziny – wszystkim Szczęść Boże!