Ogłoszenia 1 listopada 2020

 1. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych, szczególnie całemu Apostolatowi Maryjnemu o raz Rodzicom naszych dzieci, którzy zadbali, aby i one mogły za wstawiennictwem Matki Bożej wspólnie się modlić w naszym kościele – serdeczne Bóg zapłać.
 2. Obchodzimy dzisiaj  Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze w naszym kościele o godz. 8.00,  9.30,  11.00, 12.30 i 18.30. Z powodu epidemii na cmentarzach poznańskich nie odbędą się tradycyjne nabożeństwa. Serdecznie zachęcamy do indywidualnego nawiedzenia grobów swoich bliskich przez wszystkie dni Oktawy Wszystkich Świętych i całego listopada.
 3. Przypominamy, że decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały miesiąc listopad, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówi na cmentarzu modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 4. W poniedziałek – 02 listopada obchodzimy Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych –  Msze w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.30. Podczas Mszy o godz. 18.30 modlić się będziemy za zmarłych parafian od listopada 2019 do listopada 2020 r.
 5. Ponadto w dniu 02 listopada, przy zachowaniu tych samych warunków – również można zyskać odpust za zmarłych, związany z nawiedzeniem kościoła lub kaplicy i odmówieniem w nich wspomnianych modlitw. Przypominam, że Kaplica Św. Matki Teresy jest otwarta przez cały dzień od godz. 8.00 do 18.00.
 6. Przez cały listopad modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych podczas „Wymienianek” o godz. 18.15. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła na skarbonie. Starannie wypełnione kartki, można w kopertach przekazywać podczas składki w kościele lub wrzucać do skarbony za ławkami. Różaniec z „Zaduszkami” w piątki o godz. 19.20.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek 05 listopada:
   • od godz. 16.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu,
   • o godz. 18.00  Różaniec w intencjach powołań,
   • o godz. 18.30  Msza w intencjach powołań z naszej parafii.
  • w piątek 06 listopada:
   • od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
   • od godz. 17.00  Spowiedź dla wszystkich Parafian,
   • o godz. 18.00  Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i koronka,
   • o godz. 18.30  Msza św. Wynagradzająca N. Sercu Pana Jezusa,
   • o godz. 19.20 Różaniec za zmarłych Parafian – z lat: 1995, 1999,  2003, 2007, 2011, 2015, 2019.
  • w sobotę 07 listopada:  po Mszy rannej o godz. 7.30 Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec,
   • od godz. 17.00 Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin,
   • o godz. 18.15. Wymienianki.
 8. Pamiętamy, że nie będzie odwiedzin u chorych parafian w listopadzie, nagłe sytuacje zgłaszamy u kapłanów.
 9. Za tydzień – 8 listopada, tradycyjnie w drugą niedzielę miesiąca wszystkie ofiary zbierane w kościele  będą przeznaczone na nasze prace inwestycyjne.
 10. W poniedziałek 09 listopada młodzież naszej parafii – 30 kandydatów, podczas Mszy wieczornej o godz. 18.30 otrzyma sakrament bierzmowania – polecamy naszą młodzież w swoich osobistych modlitwach.
 11. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 7 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w dniach 1 i 2 listopada nie będzie Mszy i nabożeństw na cmentarzach,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 12. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w listopadzie wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania.
 13. W dniu 09 listopada – mieliśmy przeżywać w parafii wizytację Księdza Biskupa Damiana Bryla, jednakże obecna sytuacja, przeszkodziła w tych działaniach. O kolejnym terminie poinformujemy po konsultacjach z Księdzem Biskupem.
 14. Od następnej niedzieli rozpoczniemy transmisję Mszy św. niedzielnych przez Internet. Link do transmisji podany będzie na stronie internetowej parafii. Ufam , że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.
 15. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.
 16. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.
 17. Dzisiaj w niedzielę  – 1 listopada spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele. Przypominam młodzieży o sakramencie spowiedzi szczególnie dla nich i ich rodzin w sobotę – 07 listopada od godz. 17.00 w kościele.
  Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.
 18. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 19. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 705 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 20. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami i fotorelacjami oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 21. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 22. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 23. Zmarł nasz Parafianin – Śp. Zbigniew Szyler z Os. Czecha 82. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu na cmentarzu Miłostowskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 24. Życzymy wszystkim Parafianom, wielu łask Bożych, niech wstawiennictwo naszych Świętych Patronów, pomaga nam i naszym najbliższym w codziennej drodze ku świętości.