Ogłoszenia 11 października 2020

 1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce, przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”, po mszach można wesprzeć swoimi ofiarami do puszek, zdolna młodzież z ubogich rodzin w ramach funduszu stypendialnego „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dziękuję z całego serca za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj podczas Mszy na nasze prace inwestycyjne i remontowe – serdeczne Bóg zapłać.
 3. Parafialny zespół Caritas dziękuje za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę po Mszach na potrzebujących wsparcia z naszej parafii – udało się zebrać 1196 zł. Bóg zapłać za dobroć Waszych serc. 
 4. Trwa miesiąc październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe, pamiętajmy o możliwości zyskania każdego dnia odpustu za odmówienie wspólnie tajemnic różańcowych. Zapraszamy naszych parafian na tą piękną wspólną modlitwę:
  – różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – różaniec dla dzieci w środy i piątki o godz. 17.30.
 5. Z całego serca dziękuję za  wspólne przeżycie uroczystości związanych z 10 Rocznicą Konsekracji – poświecenia naszego kościoła parafialnego. Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Balcerkowi, zaproszonym kapłanom, którzy pracowali i pełnili posługę duszpasterską od początku istnienia naszej parafii, kapłanom naszego dekanatu i zaprzyjaźnionym z naszą wspólnotą, wszystkim Parafianom i Apostolatom całej Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego dziękczynienia za istnienie naszej parafii.
 6. W poniedziałek – 12 października, w święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Poznaniu, zapraszamy naszych parafian na uroczystości w katedrze, związane z 40- leciem sakry biskupiej Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Stanisława Napierały obecnie biskupa seniora diecezji Kaliskiej, kiedyś biskupa pomocniczego naszej archidiecezji. Ks. Biskup uczestniczył również w powstawaniu naszej parafii, odprawił pierwszą Eucharystię przy Krzyżu parafialnym i placu rozpoczynającej się budowy. Uroczysta Eucharystia o godz. 18.00 w katedrze.
 7. Również w poniedziałek 12 października zapraszamy na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w intencjach naszej Ojczyzny wcześniej o godz. 18.00 – różaniec w tych intencjach.
 8. W środę – 14 października będziemy podczas Mszy oraz nabożeństwa różańcowego polecać Dobremu Bogu, wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli z racji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej.
 9. W czwartek – 15 października, zapraszam Wspólnotę Młodzieżową „Głazy” na nasze spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 10. W sobotę – 17 października zapraszamy cały Apostolat Maryjny na Mszę św. dziękczynną o godz. 10.00 z okazji 27 lat wspólnej modlitwy różańcowej członków Stowarzyszenia Żywego Różańca. Po Eucharystii wspólne spotkanie przy kawie i ciastku na Sali parafialnej.
 11. Za tydzień w niedzielę 18 października obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.
 12. Również za tydzień w niedziele 18 października w Niedziele Misyjną i święto Św. Łukasza patrona lekarzy, Archidiecezja Poznańska rozpoczyna proces beatyfikacyjny Doktor Wandy Błeńskiej, poznańskiej lekarki i świeckiej misjonarki, leczącej przez ponad 40 lat chorych na trąd w Ugandzie. Uroczysta Msza święta w katedrze poznańskiej o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.
 13. Zapraszamy naszych Parafian do udziału w „Marszu Pokutnym” pod hasłem: „ Z Maryją, naszą Królową o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii i wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego”– 18 października, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w Sanktuarium Bożego Ciała, przy ul. Strzeleckiej, następnie modląc się na różańcu przejście w stronę kościoła Farnego i do kościoła Przenajświętszej Krwi Pana Jezusa. Około godz. 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia u Ojców Jezuitów. Zakończenie ok. godz. 15.45 przed obrazem Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania u Ojców Franciszkanów na Wzgórzu Przemysława.
 14. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież od 18 roku życia na „Kurs Filipa” w dniach 23-25 października rozpoczęcie o godz. 17.30 w Poznaniu ul. Niegolewskich 23.
 15. 92 Poznańska Drużyna Harcerska i 36 Poznańska Drużyna Harcerska zapraszają wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta w wieku 10-18 lat, którzy chcą przeżyć niezapomniana przygodę na zbiórkę drużyny. Zbiórka dla wszystkich chętnych odbędzie się w piątek 30 października o godz. 17.00. Dziewczęta spotykają się w harcówce mieszczącej się w piwnicy ZSO nr na Os. Czecha, a chłopcy przed szkołą. Kontakt do drużynowej drużyny żeńskiej: Zofia Kordy – 513284180. Kontakt do drużynowego drużyny męskiej: Franciszek Linke – 517180270.
 16. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 17. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. 
 18. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. 
 19. Dzisiaj w niedzielę  -11 października spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele  . Kolejne obowiązkowe spotkanie za tydzień w niedzielę – 18 października po Mszy o godz. 18.30. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 20. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322.
 21. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 680 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 22. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową.
 23. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 24. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 25. Zmarli nasi parafianie – Śp. Roman Prałat, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu i Śp. Marian Pawlicki – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 13 października o godz. 10.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.00 na cmentarzu w Spławiu. Śp. Krystyna Wieńć – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 14 października o godz. 12.00, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 14.15 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Warszawskiej.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 
 26. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Chrystusa naszego Zbawiciela oraz szczególnego wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i naszych świętych patronów dla nas , naszych rodzin i wszystkich, których będziemy spotykać w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!