Ogłoszenia 12.01.20 r.

 1. Z całego serca dziękuję wszystkim wspólnotom, stowarzyszeniom i grupom, które działają i ożywiają nasze duszpasterstwo, za udział w parafialnym spotkaniu opłatkowym. Za przemiłą świąteczną atmosferę, dobre wspierające nas słowa, które są wartościowym zapewnieniem o wspólnych  planach i działaniach w przyszłości, za  wszelkie wsparcie w dotychczasowych podejmowanych odważnie pracach. Dziękując również Pani Joannie i osobom wspierającym z Os. Lecha za przygotowanie naszej sali i wspaniałych wypieków na nasze radosne spotkanie – serdeczne Bóg zapłać.
 1. Dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane dzisiaj podczas składki, na pokrycie naszych opłat związanych z ogrzewaniem, kościoła, salek parafialnych i plebanii w miesiącach zimowych – Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 2. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary przekazywane w ostatnich tygodniach:
  – na Krajowy Fundusz Misyjny w Uroczystość Objawienia Pańskiego,
  – za kredę i kadzidło na „Dom Pokoju” prowadzony przez Siostry Elżbietanki w Jerozolimie,
  – za ofiary przekazane w ubiegłym tygodniu na Parafialny Caritas i potrzebujących wsparcia,
  – za ofiary na Misje z aniołka przy żłóbku,
  – za  wszystkie ofiary przekazywane podczas wizyty kolędowej na pokrycie naszych zobowiązań,
  – za ofiary przekazywane na konto parafialne na prace remontowe.
  Ogromnie dziękuje za Wasze zrozumienie i ogromną ofiarność na wszystkie dzieła prowadzone przez Kościół i wspierające naszych braci i siostry w naszej parafii, archidiecezji i różnych miejscach w świecie.
 3. W styczniu w dni powszednie od poniedziałku do soboty rana wszystkie Msze w kaplicy Św. Matki Teresy z Kalkuty. Ranne o godz. 7.30 a wieczorne o godz. 18.30. 
 4. Grupa „Trzy Pokolenia” z parafii Chrystusa Najwyższego Kapłana na Os. Lecha – zaprasza dzisiaj w niedzielę o godz. 16.30 na IV Rodzinny koncert kolęd pod hasłem: „Gdzie jest nasze Betlejem?” 
 5. W poniedziałek – 13 stycznia, zapraszamy parafian na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w intencjach Ojczyzny wcześniej o godz. 18.00 – Różaniec w intencjach naszej Ukochanej Ojczyzny.
 6. W sobotę – 18 stycznia rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, będziemy podczas Eucharystii i w naszych osobistych modlitwach polecać wszystkie działania ekumeniczne wspólnot chrześcijańskich.
 7. Również w sobotę – 18 stycznia, zapraszam w imieniu Ks. Kanonika Jana Glapiaka odpowiedzialnego za Apostolat Maryjny w naszej archidiecezji, wszystkich członków Stowarzyszenia Żywy Różaniec i Nieustającego Różańca na Archidiecezjalne Spotkanie Opłatkowe. Rozpoczęcie Mszą święta w kościele Świętej Trójcy na Dębcu o godz. 10.30 a następnie wspólne świąteczne spotkanie na sali parafialnej – serdecznie zachęcamy do udziału.
 8. Informujemy z wyprzedzeniem o dwóch wydarzeniach muzycznych w naszej parafii, które odbędą się w niedziele 26 stycznia:
  – podczas Mszy o godz. 12.30 gościć będziemy Chór z parafii pw. Św. Trójcy z Dębca: „Soli Deo”, który uświetni liturgię, a po Mszy wykona kilka pięknych kolęd i pastorałek,
  – po południu o godz. 17.00 zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Popołudnie z muzyką i sztuka w parafii św. Marka” – tym razem artyści operowi wykonają również świąteczne utwory, kolędy i pastorałki.
  Bardzo serdecznie na te dwa piękne wydarzenia wszystkich parafian zapraszamy.
 9. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda”, odwiedzamy rodziny i naszych parafian od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 a w soboty od godz. 14.00 w niedziele i uroczystości nie  chodzimy po kolędzie. Podczas odwiedzin, każda rodzina otrzymuje w prezencie książeczkę kolędową pt.: „Wielka tajemnica wiary” dotyczącą nowego roku duszpasterskiego. Podczas kolędy przekazywane ofiary są przeznaczone na pokrycie finansowych zobowiązań parafii.
 10. Szczegółowy plan kolędy na najbliższe dni wygląda następująco:
  Niedziela – 12 stycznia  –Nie ma kolędy.
  Poniedziałek – 13 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 53, 54, 55
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 56, 57, 58
  Wtorek – 14 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 61
  – ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 62
  Środa – 15 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 63
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 64
  Czwartek – 16 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 65
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 66
  Piątek – 17 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 67
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 68
  Sobota – 18 stycznia od godz. 14.00
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 69
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 70
  Niedziela – 19 stycznia  – Nie ma kolędy.
  Poniedziałek –  20 stycznia od godz. 16.30
  – Ks. Proboszcz Os. Czecha nr.: 71
  – Ks. Kustosz Os. Czecha nr.: 72
 11. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę w godz. od 10.30 do 12.00.
 12. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 13. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi”, „Miłujcie się” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury.
 14. Zmarli nasi parafianie: Śp. Władysława Siwa – uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu na cmentarzu Naramowickim, Śp. Dariusz Matuszak – Msza pogrzebowa w czwartek – 16 stycznia o godz. 12.00 w kościele Św. Andrzeja Ap. na Spławiu, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 13.00 na cmentarzu w Spławiu,   Śp. Krystyna Głuszczyńska – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w piątek  – 17 stycznia o godz. 9.00 w naszym kościele, a pogrzeb w tym samym dniu na cmentarzu Junikowskim o godz. 11.10. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
 15. Życzymy wszystkim Parafianom wielu łask Bożych, trwania w przyrzeczeniach, które wypływają z sakramentu chrztu świętego oraz podążania za Chrystusem, jako prawdziwi uczniowie Syna Bożego umocnieni Jego darami  – wszystkim Szczęść Boże.