Ogłoszenia 13 września 2020

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom w imieniu Ojca Daniela  Biedniaka Misjonarza Oblatów Maryi Niepokalanej, który rozprowadzał kalendarze misyjne na 2021 rok – za wsparcie ofiarami  wielu dzieł misyjnych prowadzonych przez zgromadzenie.
 2. Serdecznie dziękuję za ofiary przekazywane podczas dzisiejszych Mszy na nasze prace inwestycyjne i remontowe – Bóg zapłać.
 3. Dziękuję również w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę po Mszach na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii, udało się zebrać 798 zł – Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 4. W poniedziałek – 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszam Apostolaty i naszych parafian do wspólnej modlitwy podczas Mszy rano i wieczorem.
 5. Również w poniedziałek wieczorna Eucharystia o godz. 18.30 w intencjach naszej Ojczyzny, o godz. 18.00 modlitwa różańcowa w tych intencjach.
 6. W katedrze poznańskiej w poniedziałek 14 września o godz. 18.00, zostanie odprawiona Msza św. przez Kapelana hospicjów Ks. Ryszarda Mikołajczaka w intencjach wszystkich, którzy doświadczają cierpienia oraz za służbę zdrowia i wolontariuszy opieki paliatywnej.
 7. W piątek – 18 września, obchodzimy święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski, w tym dniu, szczególnie polecać będziemy Dobremu Bogu posługę Pasterską naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego z racji jego imienin – Msza święta w katedrze w intencjach Najdostojniejszego Solenizanta o godz. 10.00. na którą serdecznie zapraszamy Parafian.
 8. Za tydzień w niedzielę 20 września po Mszach, będziemy zbierać ofiary na uczelnie katolickie nasz Wydział Teologiczny i szkoły katolickie naszej archidiecezji. Proszę Panie z naszego Apostolatu charytatywnego o pomoc w zbiórce.
 9. Również za tydzień, w niedzielę 20 września w katedrze poznańskiej, będzie odprawiona uroczysta Msza święta w intencjach wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze 25 i 50- lecia sakramentu małżeństwa. Eucharystii o godz. 16.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Szymon Stułkowski.
 10. Pamiętamy, że rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do przezywania tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 11. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. Za tydzień w niedzielę – 20 września po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas 3 przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 12. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. Dzisiaj w niedzielę  -13 września spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 13. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 14. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 655 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 15. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 16. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 17. Intencje na przyszły 2021 rok, będę przyjmował w biurze parafialnym od 1 października. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 18. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Robert Pohl, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Niwińska, st. wolnego, zam. Poznań   Zap. 3
  – Jarzy Marczak, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Szczepanik, st. wolnego zam. Poznań  Zap. 3
 19. Zmarła nasza parafianka – Śp. Jolanta Leonhard, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 
 20. Życzymy wszystkim Parafianom, aby Kochający Bóg umacniał w naszym codziennym życiu postepowanie zgodne z Przykazaniami Bożymi i Kościelnymi, a Matka Najświętsza i święci patronowie wspomagają nas, nasze rodziny i przyjaciół w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!