Ogłoszenia 14 marca 2021

1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.00
-Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45

2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Pamiętamy o materialnych środkach koniecznych do funkcjonowania naszej parafii. Za wszelkie dowody zrozumienia tego tematu i życzliwości przejawiającej się w ofiarach składanych w kościele, czy wpłacanych na konto serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy także za składane ofiary na „Daninę diecezjalną”. Można ją składać w kopertach, które są wyłożone z tyłu kościoła, albo na konto podane na stronie internetowej naszej parafii: 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322.

3. W ubiegłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas zebrały 868,50 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy. Osoby, które potrzebują wsparcia, mogą się zgłaszać na dyżur Parafialnego Zespołu Caritas. Godziny dyżuru wywieszone są w gablocie ogłoszeń przed wejściem do Domu Parafialnego. 

4. Docierają głosy, że na stronie internetowej naszej parafii są podane inne godziny otwarcia biura parafialnego niż te obowiązujące. Nie wiem skąd sie to bierze. Na stronie naszej parafii w zakładce „Biuro parafialne” czytam, że biuro jest czynne we wtorek i piątek od 17.00 do 18.00 i w czwartek od 10.30 do 12.00. Pewnie na zasadzie „w Internecie nic nie ginie” gdzieś coś gdzieś zostało i stąd pomylki. Dlatego należy wejść bezpośrednio na aktualną stronę www.swmarek-poz.archpoznan.pl.

5. W piątek 19 marca przypada uroczystość Św. Józefa. Powierzajmy się wstawiennictwu Oblubieńca Maryi i Opiekuna Jezusa. Po Mszy św. wieczornej odprawimy krótkie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. 

5. W następną niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami na Mszę św. o g. 11.00. Zbliżające się święto Zwiastowania NMP jest dobrą okazją, żeby poświęcić medaliki i świece. Przypominamy, że medaliki kupują rodzice we własnym zakresie. Świece mogą być te, które dzieci mają od Chrztu św. Prosimy także o dostarczanie metryk Chrztu dzieci, które chrzczone były poza naszą parafią. 

6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką. 

7. Zmarł nasz parafianin śp. Marian Małyjasiak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.