Ogłoszenia 15.12.19 r.

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na naszą składkę inwestycyjną, szczególnie na nasze opłaty związane z ogrzewaniem w tych zimowych miesiącach kościoła i salek parafialnych. Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a także za ofiary przekazywane na konto parafialne na nasze prace remontowe – Bóg zapłać z a dobroć Waszych serc. 
 2. W dzisiejszą trzecią niedzielę Adwentu – 15 grudnia, zapraszamy wszystkie Małżeństwa, które w tym roku obchodziły lub będą obchodzić swoje okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa – na Uroczystą Mszę świętą w naszym kościele o godz. 14.00. wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwem dla rodzin. Do wszystkich tych małżeństw zostały już przekazane okolicznościowe zaproszenia. 
 3. Również dzisiaj w Bazylice archikatedralnej w Poznaniu o godz. 17.00 – 200 setny koncert z cyklu „Verba Sacra”. Tym razem aktor Adam Woronowicz, będzie czytał fragmenty Księgi Tobiasza – serdecznie zapraszamy do udziału.
 4. Pamiętamy, że przez cały grudzień poranne Msze roratnie o godz. 7.00 a  przed pierwszą Mszą niedzielną o godz. 7.30 – śpiewamy – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Apostolat Maryjny naszej parafii do wspólnego śpiewu i modlitwy. 
 5. Nasze Roraty – Msze ku czci Matki Najświętszej przeżywamy w tym czasie Adwentu:
  – Roraty dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o godz. 7.00,
  – Roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.30.
  Dzieci, które jeszcze nie odebrały szablonów na adwentowe lampiony, zapraszam do zakrystii. W tym roku poznajemy życie Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego, dzieci podczas rorat losują ikony Matki Bożej Jasnogórskiej, które odwiedzają nasze domy. Dzieci pamiętają również o ozdobach ze swoim nazwiskiem, które losujemy, aby uczestniczyć w adwentowej peregrynacji. Ozdoby – anioły znajdą się na choinkach przy naszej dekoracji Żłóbka. Zachęcamy wszystkich parafian, aby przynosili na Roraty świece ( pamiętając o osłonkach na wosk).
 1. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia (klasy IV i V od godz. 16.30 do 17.15, a klasy VI, VII i VIII w godz. od 17.15 do 18.00) – prosimy o przynoszenie podręczników i zeszytów przez uczniów. Można również skorzystać z porad nauczania zintegrowanego, jest także możliwość korepetycji dla uczniów ze szkół średnich z języka polskiego po wcześniejszym umówieniu – kontakt w biurze parafialnym. Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 2. W czwartek – 19 grudnia, zapraszam wszystkich pragnących poznawać Pismo św. na „Kręgi biblijne” – spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 3. Parafialny Zespół Caritas,  w kościele w bocznym wejściu, rozprowadza opłatki i świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – na wigilijną wieczerzę. Świece rozprowadzamy: duże po 12 zł, małe po 6 zł a opłatki (w paczce 3 duże i dwa małe wraz z życzeniami od duszpasterzy i modlitwami przy stole wigilijnym) – ofiara dobrowolna. Przypominam, że świece i opłatki są rozprowadzane tylko po Mszach niedzielnych – nie rozprowadzamy ich w zakrystii ani biurze parafialnym.  Nikogo nie upoważniłem, aby rozprowadzać świece czy opłatki po domach.
 4. Parafialny Zespół Caritas bardzo dziękuje Rodzinom i naszym parafianom za rozdysponowanie wszystkich ozdób numerów z naszego adwentowego „Radosnego stroika” przy ołtarzu Matki Bożej. Paczki dostarczamy jeżeli to możliwe do 18 grudnia (środa) – do biura parafialnego lub zakrystii z umieszczonym wybranym dużym numerkiem. Paczki zostaną rozwiezione do naszych najstarszych, chorych i samotnych Parafian w najbliższy czwartek, piątek i sobotę.
 5. Wolontariusze Apostolatu Misyjnego naszej parafii, zapraszają dzisiaj po każdej Mszy, do zakrystii na kiermasz ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Dochód z kolportażu kartek będzie przeznaczony na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.
 6. Chorych parafian odwiedzimy z sakramentami świętymi: Ks. proboszcz w piątek – 20 grudnia od godz. 9.00, Ks. kustosz w sobotę – 21 grudnia od godz. 9.00.
 7. Sakrament pokuty – spowiedź adwentowa w naszej parafii w dniach:
  – 20 grudnia (piątek) od godz. 9.00 do 10.30 i od 16.00 do 18.30,
  – 21 grudnia (sobota) od godz. 9.00 do 10.30 i od 16.00 do 18.30,
  – 23 grudnia (poniedziałek) od godz. 9.00 do 10.30 i od 16.00 do 18.30.
 8. Dzieci komunijne w przyszłą niedzielę – 22 grudnia będą miały poświęcone książeczki – modlitewniki podczas Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 9. Również w przyszłą niedzielę – 22 grudnia  po Mszy wieczornej ok. godz. 19.30 nasza Schola Parafialna zaprasza na „Koncert Adwentowy” z rozważaniami, śpiewem i refleksyjną muzyką przygotowującą nas na nadchodzące święta.
 10. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 11. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury.
 12. Zmarła nasza parafianka – śp. Maria Chłobuszewska,  uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 17 grudnia w środę o godz. 14.30 na cmentarzu Junikowskim. Msza św. pogrzebowa, w tym samym dniu o godz. 18.30 w naszym kościele – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 13. Życzymy wszystkim Parafianom  wszelkich łask od Kochającego Boga na czas Adwentu i najbliższego tygodnia oraz opieki Niepokalanej Dziewicy Maryi dla nas i naszych rodzin – wszystkim Szczęść Boże.