Ogłoszenia 15 listopada 2020

 1. Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele IV Światowy Dzień Ubogich, po Mszach zbiórka do puszek na Caritas naszej archidiecezji – dziękujemy za zrozumienie wielu działań jakie realizuje nasza archidiecezja i Caritas szczególnie w naszej Ojczyźnie, ale również w wielu krajach misyjnych.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w Eucharystii i pogrzebie Księdza Kanonika Bolesława Krysia w Krośnie koło Mosiny, a także wszystkim Apostolatom naszej parafii i parafianom za zamówione Msze w naszej parafii w intencjach zmarłego kapłana – Bóg zapłać.
 3. Dziękuję wszystkim parafianom za ofiary przekazane w ubiegła niedzielę na nasze prace remontowe i  inwestycyjne – udało się zebrać 2060 zł. Dziękuję również za ofiary zbierane w Święto Niepodległości na Stolicę Apostolską – serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 4. Przypominamy, że decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały miesiąc listopad, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, kościół lub kaplicę oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzeni i odmówi modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 5. Przez cały listopad modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych podczas „Wymienianek” o godz. 18.15. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła na skarbonie. Starannie wypełnione kartki, można w kopertach przekazywać podczas składki w kościele lub wrzucać do skarbony za ławkami. Różaniec z „Zaduszkami” w piątki o godz. 19.20.
 6. W piątek – 20 listopada zapraszamy parafian na różaniec z „Zaduszkami” o godz. 19.20, za naszych zmarłych z rodzin – tym razem za zmarłych z lat: 1993, 1997, 2001, 2005, 2009, 2013, 2017.
 7. W sobotę 21 listopada w całym Kościele przezywać będziemy VII Światową Adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem „Przyjdźcie, błogosławieni Ojca mojego”, przygotowującą nas do 52 Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Adoracja w naszym kościele rozpocznie się po rannej Eucharystii i będzie trwała do wieczornej Mszy o godz. 18.30. Serdecznie zapraszam Apostolaty naszej parafii i parafian do chwili osobistej adoracji w tym szczególnym dniu.
 8. W przyszłą niedzielę 22 listopada, będziemy się modlić za nasze Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu – Profesorów, moderatorów i kleryków przygotowujących się do kapłaństwa. Po Mszach będziemy zbierać ofiary na nasze Seminarium – o pomoc w zbiórce proszę Apostolat Charytatywny.
 9. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
    udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 10. W związku z sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w listopadzie  wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania.
 11. Rozpoczęliśmy transmisje Mszy św. niedzielnych przez Internet. Link do transmisji jest podany na stronie internetowej parafii. Ufam, że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.
 12. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.
 13. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna” i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.
 14. Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.
 15. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 16. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 715 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 17. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 18. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 19. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 20. Zmarli nasi parafianie: Śp. Urszula Michalak z Os. Czecha 54 – Msza pogrzebowa w poniedziałek 16 listopada o godz. 9.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11.20 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej. Śp. Edmund Lisiecki z Os. Czecha – Msza pogrzebowa w poniedziałek 23 listopada o godz. 11.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 13.30 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…
 21. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej dla nas, naszych rodzin a szczególnie wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa – Szczęść Boże.