Ogłoszenia 17.11.19 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich, polecając szczególnie wszystkie działania naszego Parafialnego Zespołu Caritas, w którym zaangażowanych jest już 10 osób oraz wszystkich parafian, którzy korzystają z pomocy materialnej. Po Mszach Panie z Caritasu – zbierają ofiary na wszystkich potrzebujących pomocy z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W dniu dzisiejszym gościmy również osoby, zaangażowane w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych – wolontariusze będą rozprowadzać ozdoby – anioły, efekt warsztatów rehabilitacyjnych oraz książki o osobach, którym pomaga Stowarzyszenie – zachęcamy do nabycia różnych prac i książek.
 3. Z całego serca dziękuję wszystkim Parafianom, którzy w ubiegłą niedziele  podczas Mszy przekazali ofiary na nasze prace inwestycyjne, remontowe i porządkowe, udało się zebrać 4579 zł. Dziękuję również za ofiary zbierane na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu, na chrześcijan prześladowanych w Sudanie Południowym oraz ofiary przekazane na Stolicę Apostolską w dniu 11 listopada– serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom naszego spotkania z 12 listopada -miłośnikom wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, w sposób szczególny naszemu parafianinowi Panu Profesorowi Paryskowi, za przepiękny fortepianowy akompaniament oraz wszystkim osobom, które to przemiłe spotkanie zorganizowały – Bóg zapłać.
 5. „Wymienianki” – nasze wspólne modlitwy za zmarłych, odmawiamy  codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Kartki na „wymienanki” wyłożone są z tyłu za ławkami na skarbonie. Można je przekazywać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki oraz w biurze parafialnym. 
 6. We wszystkie piątki listopada zapraszamy na wspólne „Zaduszki” – Różaniec za naszych zmarłych, wszystkich zmarłych parafian od początku powstania parafii. Modlitwa o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w poszczególnych latach parafian. W piątek – 22 listopada, polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z lat: 1993, 1997, 2001, 2005, 2009, 2013 i 2017.
 7. W czwartek – 21 listopada, zapraszam serdecznie parafian, którzy pragną poznawać Pismo Święte i wspólnie je rozważać na „Kręgi Biblijne” – spotkanie o godz.19.30 na probostwie.
 8. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka i fizyka oraz nauczanie zintegrowane- w godz. od 16.30 do 18.00. Jest to wyjątkowa okazja pomocy dla uczniów z różnymi trudnościami i przyswajaniem sobie poznanych wiadomości z lekcji w szkole  Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 9. W piątek – 22 listopada – zapraszamy na Mszę Papieską o godz. 18.30  z refleksjami o świętym Janie Pawle II, a po Eucharystii ok. godz. 19.15 na spotkanie akademickie, na które zapraszamy szczególnie studentów oraz wszystkich parafian pragnących poznawać życie, twórczość i działalność apostolską Św. Jana Pawła II.
 10. Za tydzień 24 listopada – ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 11. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Dachau w 75 rocznicę wyzwolenia obozu. W dniach 27, 28 i 29 kwietnia 2020 roku – cena 950 zł. Zgłoszenia w Kurii Metropolitalnej i biurze parafialnym.
 12. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 13. Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejny koncert z cyklu „Popołudnie z muzyką i sztuka u Św. Marka” – w niedzielę 24 listopada o godz. 17.00 w naszym kościele – tym razem motywem przewodnim w tym listopadowym czasie będzie „Modlitwa kontemplacyjna w twórczości kompozytorów operowych”.
 14. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 15. Zmarł nasz Parafianin – śp. Marcin Rychlewski. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona 20 listopada, w środę w naszym kościele o godz. 8.45 a uroczystości pogrzebowe odbędą się w tym samym dniu o godz. 11.00 na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 16. Życzymy wszystkim Parafianom szczególnego błogosławieństwa na dzisiejszy Dzień Pański oraz wielu łask w rozpoczynającym się tygodniu pracy i nauki oraz opieki Matki Bożej dla nas i naszych rodzin.

 

ks. proboszcz
Artur Rembalski