Ogłoszenia 18 kwietnia 2021

1. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej ku czci Św. Marka Ewangelisty, która przypada w przyszłą niedzielę – 25 kwietnia. Sumę odpustową o g. 12.30 odprawi ks. biskup Szymon Stułkowski. Niestety, limity obecności ciągle obowiązują. Zapraszam do uczestnictwa w tej Mszy św. on line.
Przygotowaniem do odpustu będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do trwania przy Jezusie Eucharystycznym przez całą sobotę 24 kwietnia – od porannej do wieczornej Mszy św.

2. Trwają przygotowania do I Komunii św. W ostatnią środę odbyło się zebranie z rodzicami. Podjęto pewne  nowe ustalenia. Szczegóły wywieszone są na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „Ogłoszenia” – poniżej ogłoszeń na dzisiejszą niedzielę. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nimi.
W najbliższy piątek na Mszy św. wieczornej poświęcone zostaną medaliki dla grupy dzieci, które do I Komunii św. przystąpią 8 i 9 maja. Po Mszy św. dzieci te przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi św. 

3. W piątek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.  Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

4. Polecamy prasę katolicką. 

5. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Danuta Kordylak, Jadwiga Hajduk i Leszek Ludwiczak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie.