Ogłoszenia 18 października 2020

 1. Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem „Oto ja, poślij mnie !”zaczerpniętym z Księgi Proroka Izajasza oraz rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, podczas którego polecać będziemy wszelkie działania misyjne oraz prace misjonarzy i misjonarek z Polski posługujących na wszystkich kontynentach świata. Polecać będziemy podczas naszych modlitw i różańca w sposób szczególny, pochodzącego z naszej parafii Księdza Juliusza Figlaka  CR – zmartwychwstańca, posługującego obecnie na Ukrainie w Samborze.
 2. W dzisiejszą Niedzielę Misyjną i święto Św. Łukasza patrona lekarzy, Archidiecezja Poznańska rozpoczyna proces beatyfikacyjny Doktor Wandy Błeńskiej, poznańskiej lekarki i świeckiej misjonarki, leczącej przez ponad 40 lat chorych na trąd w Ugandzie. Uroczysta Msza święta w katedrze poznańskiej o godz. 10.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.
 3. Dziękuję z całego serca za wszystkie ofiary przekazywane w ubiegłą niedzielę podczas Mszy na nasze prace inwestycyjne i remontowe, udało się zebrać 3142 zł. Dziękuję również za ofiary przekazane do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – 967 zł. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 4. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemia koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 7 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – w dniach 1 i 2 listopada nie będzie Mszy i nabożeństw na cmentarzach,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.
 5. Trwa miesiąc październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe, pamiętajmy o możliwości zyskania każdego dnia odpustu za odmówienie wspólnie tajemnic różańcowych. Zapraszamy naszych parafian na tą piękną wspólną modlitwę:
  – różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – różaniec dla dzieci w środy i piątki o godz. 17.30.
 6. W środę – 21 października zapraszam całą Duszpasterską Radę Parafialną i liderów naszych Apostolatów parafialnych  na spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 7. W czwartek – 22 października, zapraszam cały Apostolat biblijny i osoby pragnące poznawać Pismo Święte na „Kręgi biblijne”” na spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. W czwartek  – 22 października zapraszamy tradycyjnie na Eucharystię wieczorną o godz. 18.30 za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Po Mszy spotkanie wspólnoty „Totus Tuus” w bibliotece parafialnej.
 9. W piątek – 23 października zapraszam Parafialną Radę Ekonomiczna na spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 10. Wyjątkowo za tydzień – 25 października a nie w niedzielę 1 listopada – Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary po Mszach do puszek na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii.
 11. Dzisiaj po Mszach Liturgiczna Służba Ołtarza rozdaje kartki na „Wymienianki” modlitwy za naszych bliskich zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały listopad.
 12. Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi zapraszają młodzież od 18 roku życia na „Kurs Filipa” w dniach 23-25 października rozpoczęcie o godz. 17.30 w Poznaniu ul. Niegolewskich 23.
 13. 92 Poznańska Drużyna Harcerska i 36 Poznańska Drużyna Harcerska zapraszają wszystkich chętnych chłopców i dziewczęta w wieku 10-18 lat, którzy chcą przeżyć niezapomnianą przygodę na zbiórkę drużyny. Zbiórka dla wszystkich chętnych odbędzie się w piątek 30 października o godz. 17.00. Dziewczęta spotykają się w harcówce mieszczącej się w piwnicy ZSO nr na Os. Czecha, a chłopcy przed szkołą. Kontakt do drużynowej drużyny żeńskiej: Zofia Kordy – 513284180. Kontakt do drużynowego drużyny męskiej: Franciszek Linke – 517180270.
 14. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 15. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. 
 16. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. 
 17. Dzisiaj w niedzielę  -11 października spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele  . Kolejne obowiązkowe spotkanie za tydzień w niedzielę – 25 października po Mszy o godz. 18.30. Na to spotkanie zapraszamy również świadków do bierzmowania. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 18. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii:
  Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 19. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 684 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 20. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi”  Za tydzień do nabycia nowy numer „Markowej Gazety” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 21. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 22. Zmarli nasi Parafianie Śp. Bożena Duszyńska z Os. Czecha 91  Msza i pogrzeb prawdopodobnie w czwartek 22 października- Msza w kościele pw. Opatrzności Bożej na Os. Chrobrego pogrzeb na cmentarzu przy kościele ul. Łowmiańskiego. Śp. Hieronim Szafrański z Os. Czecha 47 pogrzeb w piątek 23 października  na cmentarzu Junikowskim. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 23. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Chrystusa naszego Zbawiciela oraz szczególnego wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i naszych świętych patronów dla nas , naszych rodzin i wszystkich, których będziemy spotykać w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!