Ogłoszenia 20.09.20 r.

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary przekazywane podczas ubiegłej niedzieli na nasze prace inwestycyjne i remontowe, zebraliśmy 3759 zł. – Bóg zapłać.
 2. Dziękuję również w imieniu Władz uczelni i szkół katolickich za ofiary zbierane dzisiaj po Mszach na funkcjonowanie KUL, Wydziału Teologicznego szkół katolickich naszej archidiecezji. Dziękuję Paniom z naszego Apostolatu charytatywnego o pomoc w zbiórce.
 3. Również dzisiaj w katedrze poznańskiej, będzie odprawiona uroczysta Msza święta w intencjach wszystkich małżonków, którzy w tym roku obchodzili swoje jubileusze 25 i 50- lecia sakramentu małżeństwa. Eucharystii o godz. 16.00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Szymon Stułkowski.
 4. We wtorek – 22 września zapraszamy tradycyjnie na Mszę św. za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, po Mszy św. spotkanie grupy dyskusyjnej „Totus Tuus” na probostwie.
 5. W czwartek – 24 września zapraszam naszych stałych uczestników Apostolatu biblijnego i nowych parafian pragnących poznawać Pismo Święte na „Kręgi Biblijne”” – spotkanie o 19.30 na probostwie.
 6. W sobotę – 26 września zapraszamy chłopców z klasy trzeciej, czwartej i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami. Zbiórka dla wszystkich zainteresowanych o godz. 11.00 w kościele.
 7. W sobotę – 26 września podczas wieczornej Mszy św. będziemy tradycyjnie modlić się o beatyfikację Ks. Abp. Antoniego Baraniaka.
 8. Za tydzień w niedzielę 27 września, będziemy obchodzić Światowy Dzień Migranta i uchodźcy, po Mszach będziemy zbierać ofiary na Ziemię świętą.
 9. Pamiętamy, że rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do przezywania tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 10. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. 
 11. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. Dzisiaj w niedzielę  -20 września spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322 .
 13. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 662 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 14. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową.
 15. Prasa katolicka (za tydzień nowy numer „Markowej Gazety”)- po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 16. Intencje na przyszły 2021 rok, będę przyjmował w biurze parafialnym od 1 października. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 17. Zmarła nasza parafianka – Śp. Aleksandra Odorczyk – Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 21 września o godz. 9.30 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11.15 na cmentarzu Junikowskim w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 
 18. Życzymy wszystkim Parafianom, aby Kochający Bóg umacniał w naszym codziennym życiu postepowanie zgodne z Przykazaniami Bożymi i Kościelnymi, a Matka Najświętsza i święci patronowie wspomagają nas, nasze rodziny i przyjaciół w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!