Ogłoszenia 20.10.19 r.

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światową Niedzielę Misyjną, która splata się z trwającym Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane dzisiaj podczas Mszy, przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o wszystkich misjonarkach i misjonarzach z Polski. 
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazane w ubiegłą niedzielę na nasze prace inwestycyjne, remontowe i porządkowe – udało się zebrać – 4982 zł. Dziękuję za wpłaty dokonywane na nasze konto parafialne oraz za wszystkie ofiary przekazane na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin i środowisk – do puszek zebraliśmy 1057 zł – Wszystkim Bóg zapłać. 
 3. Wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii z całego serca dziękują wraz z rodzicami za modlitewne wsparcie, za wybranie w ostatnia niedzielę róży z imieniem i modlitwę, która będzie ich wspierać w trakcie przygotowań do spowiedzi i Eucharystii w naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać.
 4. Zapraszamy wszystkich Parafian na Nabożeństwa Różańcowe, którym przyświeca w tym roku nasze hasło: „Królowa Różańca – modli się z nami za kapłanów”
  – Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, aby upraszać Kochającego Boga przez tajemnice życia Maryi i Jezusa, w tak wielu ważnych sprawach naszej codzienności. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za wspólne odmawianie różańca.
 5. We wtorek 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II. Każdego 22 dnia miesiąca będziemy przeżywać Msze Papieskie z homilią dotyczącą życia i działalności Św. Papieża. Po Mszy ok. godz. 19.15 w naszej bibliotece parafialnej spotkanie akademickie, na które zapraszamy szczególnie studentów, ale również wszystkich parafian pragnących poszerzyć swoją wiedzę, na temat życia Kościoła w Polsce i świecie oraz nauczania papieskiego.
 6. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Parafian na spotkanie – 22 października we wtorek, z Siostrą Dominiką ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich. Spotkanie o godz. 16.30 w parafialnej bibliotece, a podczas wieczornej Mszy wysłuchamy świadectwa na temat Wspólnoty Szensztackiej.
 7. W  każdy 4 czwartek miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu, będzie prowadzić od godz. 17.30 do 18.00 Wspólnota Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej – serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.
 8. W czwartek – 24 października, zapraszam wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte i dzielić się swoimi refleksjami nad Słowem Bożym na Kręgi Biblijne. Spotkanie o godz. 19.30 na probostwie – proszę przynieść ze sobą Pismo Święte.
 9. W sobotę – 26 października, podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 modlić się będziemy o beatyfikację Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Antoniego Baraniaka – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę – 27 października, zapraszam wszystkich Parafian i Gości, na kolejny koncert z cyklu „Popołudnie z muzyką i sztuką u Świętego Marka” – rozpoczęcie o godz. 17.00 w naszym kościele. Tym razem tematem przewodnim koncertu jest: „Modlitwa Maryjna w twórczości kompozytorów operowych”.
 11. Również w przyszłą niedzielę – 27 października, zapraszam rodziców dzieci komunijnych, na krótkie spotkanie po Eucharystii o godz. 11.00.
 12. Nasza Schola dziecięca „Markowe Nutki” z Panią Instruktor Agnieszką Paczyńską zapraszają dzieci, które mają zdolności muzyczne i lubią spiewać, zawłaszcza dziewczynki, na swoje spotkania i próby śpiewu w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali parafialnej.
 13. Liturgiczna Służba Ołtarza – lektorzy i ministranci zapraszają na zbiórkę nowych kandydatów – chłopców z klasy 2, 3 i 4 szkoły podstawowej – pragnących przyłączyć się do wspólnoty ministranckiej, aby służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Spotkanie w sobotę – 26 października o godz. 11.00 w kościele – serdecznie zapraszam.
 14. Zbliża się miesiąc listopad – poświęcony szczególnej modlitwie i pamięci o naszych zmarłych. Z tyłu kościoła za ławkami na skarbonie, wyłożone sa kartki na „Wymienianki” za naszych zmarłych – będzie je można składać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki niedzielnej oraz w biurze parafialnym. Bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych.
 15. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, mieszkający na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o informacje o naszych parafianach, którym można by zrobić taki wyjątkowy prezent z racji zbliżających się świąt. Jeżeli parafianie wiedzą o osobach czy rodzinach potrzebujących konkretnej materialnej pomocy, bardzo proszę o zgłoszenie do naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
 16. Pragnę przekazać serdeczne podziękowania Kierownictwu naszego Osiedla Panu Krzysztofowi Kacperkowi, Panu Tomaszowi Szymańskiemu i Pani Radnej Danucie Krenz  za pomoc w przeprowadzeniu montażu dodatkowej poręczy przy wejściu do naszej Kaplicy Adoracji. Bardzo dziękuję Pracownikom naszej Spółdzielni, za fachowe wykonanie wszystkich prac – serdeczne Bóg zapłać.
 17. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2020 rok.
 18. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 19. Życzymy wszystkim Parafianom wielu łask w rozpoczynającym się tygodniu, radosnego przeżycia niedzieli w gronie rodziny i przyjaciół oraz opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych bliskich – szczęść Boże!