Ogłoszenia 22.12.19 r.

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na naszą składkę inwestycyjną, szczególnie na nasze opłaty związane z ogrzewaniem w zimowe miesiące kościoła i salek parafialnych – zebraliśmy 4685 zł. Dziękuję również za ofiary przekazywane na konto parafialne na nasze prace remontowe – Bóg zapłać z a dobroć Waszych serc. 
 2. Dzieci komunijne w dzisiejszą niedzielę – 22 grudnia będą miały poświęcone książeczki – modlitewniki podczas Mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 3. Również dzisiaj o godz. 18.30 z Msza św. Papieska – za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, a po Eucharystii wieczornej ok. godz. 19.30 nasza Schola Parafialna zaprasza na „Koncert Adwentowy” z rozważaniami, śpiewem i refleksyjną muzyką przygotowującą nas na nadchodzące święta.
 4. Dziękujemy naszym harcerzom z zaprzyjaźnionych drużyn, za przekazane nam „Światełko betlejemskie” ustawione przy ołtarzu Matki Bożej, można je zabierać do domów, aby przypominało nam łączność z Betlejem- miejscem narodzin Jezusa.
 5. Nasze Roraty – Msze ku czci Matki Najświętszej przeżywamy w tych ostatnich dniach Adwentu:
  –  dla dorosłych i młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00,
  –  dla dzieci w  poniedziałek o godz. 18.30.
 6. We wtorek – 24 grudnia przeżywamy Wigilię Bożego Narodzenia. Będziemy spotykać się w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół podczas świątecznej wieczerzy wigilijnej. Zachowajmy piękne zwyczaje i tradycje tego wieczoru w atmosferze wspólnej modlitwy, dzielenia się białym opłatkiem przed wieczerzą oraz wspólnym kolędowaniu. Pamiętajmy również  o zwyczaju postnych potraw podczas wigilijnej wieczerzy.
 7. Msze święte – „Pasterki” w naszym kościele o godz. 22.00 i 24.00, na które wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy.
 8. W pierwszy dzień Świąt – 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt – 26 grudnia – w święto Św. Szczepana – Eucharystie w naszym kościele jak w każdą  niedzielę o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30.
 9. W drugim dniu świąt ofiary zbierane w kościele są przeznaczone tradycyjnie na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Poznańskiego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej archidiecezji. Modlić się będziemy również podczas wieczornej Eucharystii o beatyfikację Ks. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
 10. W oktawie Uroczystości Bożego Narodzenia obchodzić będziemy:
  – w piątek 27 grudnia święto Św. Jana apostoła i ewangelisty ( w tym dniu nie ma postu).
  – w sobotę 28 grudnia święto Św. Młodzianków męczenników. Wieczorem Msza św. dziękczynna za „Duchową adopcję” o godz. 18.30. Wcześniej o godz. 18.00 różaniec dla wszystkich, którzy podjęli się „Duchowej adopcji” i wspierających obronę każdego życia ludzkiego.
 11. W przyszłą niedzielę – 29 grudnia, obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa oraz Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Podczas Mszy o godz. 9.30 modlić się będziemy za Ojczyznę, wcześniej o godz. 9.00 Różaniec w tych intencjach.
 12. Naszą wizytę duszpasterska tzw. „Kolędę” rozpoczniemy od nowego roku 2020 od dnia 02 stycznia. Rozpoczniemy wizytę od pierwszych numerów na os. Czecha. Będziemy kolędować od poniedziałku do piątku od godz. 16.30 a w soboty od godz. 14.00 w niedziele nie będziemy chodzić po kolędzie. Szczegółowy plan kolędy podam za tydzień w ogłoszeniach.
 13. Nasze dzieci wraz z rodzinami zapraszamy do wspólnego kolędowania przy żłóbku w piątki: 27 grudnia i 03 stycznia o godz. 15.30 w naszym kościele.
 14. Od stycznia w naszej bibliotece kontynuowane będą darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka, fizyka i chemia (klasy IV i V od godz. 16.30 do 17.15, a klasy VI, VII i VIII w godz. od 17.15 do 18.00) – prosimy o przynoszenie podręczników i zeszytów przez uczniów. Można również skorzystać z porad nauczania zintegrowanego, jest także możliwość korepetycji dla uczniów ze szkół średnich z języka polskiego po wcześniejszym umówieniu – kontakt w biurze parafialnym. Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom.
 15. Parafialny Zespół Caritas,  w kościele w bocznym wejściu, rozprowadza jeszcze opłatki i świece Caritasu w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – na wigilijną wieczerzę. Przypominam, że świece i opłatki są rozprowadzane tylko po Mszach niedzielnych – nie rozprowadzamy ich w zakrystii ani biurze parafialnym.  Nikogo nie upoważniłem, aby rozprowadzać świece czy opłatki po domach.
 16. Sakrament pokuty – spowiedź adwentowa w naszej parafii. – w poniedziałek – 23 grudnia od godz. 9.00 do 10.30 i od 16.00 do 18.30. Bardzo proszę o skorzystanie z tych ostatnich godzin, aby każdy przygotował swoje serce na przyjście Zbawiciela.
 17. Biuro parafialne czynne w najbliższym tygodniu tylko w poniedziałek, piątek i sobotę w godz. od 10.30 do 12.00.
 18. W wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia o godz. 10.00 uczestniczymy w Opłatku Kapłańskim w domu Księdza Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego.
 19. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 20. Przed kościołem do nabycia prasa: nowy numer „Markowej Gazety” z ciekawymi wywiadami i artykułami na święta oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” (numery świąteczne podwójne), „Misyjne drogi”, „Miłujcie się” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury.
 21. Zmarły nasze parafianki: śp. Cecylia Stachowska- Msza pogrzebowa: 23 grudnia w poniedziałek o godz. 11.30 w naszym kościele, pogrzeb na cmentarzu Miłostowskim od ul. Warszawskiej o godz. 13.30 oraz śp. Zofia Walkowiak – Msza pogrzebowa: 28 grudnia w sobotę o godz. 12.00 w naszym kościele, pogrzeb na cmentarzu Junikowskim o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…  
 22. Życzymy wszystkim Parafianom  Bożego błogosławieństwa na ostatnie dni przed świętami, niech nadchodzący Zbawiciel umacnia Was, wasze rodziny i wszystkich, z którymi będziecie te piękne dni w radości spędzać – wszystkim Szczęść Boże.

ks. Artur Rembalski
proboszcz