Ogłoszenia 24.11.19 r.

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończącą Rok Kościelny, na zakończenie Eucharystii przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, dziękując za wszelkie łaski otrzymane od Boga w tym szczególnym czasie. 
 2. Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj naszych parafian na kolejny koncert z cyklu „Popołudnie z muzyką i sztuką u Św. Marka” – rozpoczęcie o godz. 17.00 w naszym kościele – tym razem motywem przewodnim, w tym listopadowym czasie będzie „Modlitwa kontemplacyjna w twórczości kompozytorów operowych”. Po koncercie będzie można wesprzeć finansowo naprawę naszego instrumentu organowego.
 3. „Wymienianki” – nasze wspólne modlitwy za zmarłych, odmawiamy  codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.15. Kartki na „wymienanki” wyłożone są z tyłu za ławkami na skarbonie. Można je przekazywać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki oraz w biurze parafialnym. 
 4. We wtorek – 26 listopada modlić się będziemy podczas wieczornej Eucharystii, o beatyfikację Śp. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka – zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartki w naszej bibliotece parafialnej, odbywają się darmowe korepetycje i porady nauczycieli emerytów dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej, na razie z przedmiotów: matematyka i fizyka( klasy IV i V od godz. 16.30 do 17.15 a klasy VI, VII i VIII w godz. od 17.15 do 18.00) oraz porady z nauczania zintegrowanego, a także dla uczniów ze szkół średnich z języka polskiego po wcześniejszym umówieniu – kontakt w biurze parafialnym. Jest to wyjątkowa okazja pomocy dla uczniów z różnymi trudnościami i przyswajaniem sobie poznanych wiadomości z lekcji w szkole  Zapraszamy do współpracy innych nauczycieli, pedagogów z  innych przedmiotów, którzy mają wolny czas i chcieliby poświecić go naszym dzieciom i uczniom. 
 6. W czwartek – 28 listopada, podczas Mszy o godz. 7.30 modlić się będziemy wraz ze Wspólnota Nieustającego Różańca za naszą Ojczyznę, wcześniej o godz. 7.00 różaniec w intencjach Ojczyzny- zapraszamy apostolat Maryjny do wspólnej modlitwy.
 7. W czwartek – 28 listopada zapraszam wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej na spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 8. W piątek – 29 listopada zapraszamy na ostatnie „Zaduszki” – Różaniec za naszych zmarłych, wszystkich zmarłych parafian od początku powstania parafii. Modlitwa o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w poszczególnych latach parafian. W najbliższy piątek, polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z lat: 1992, 1996, 2000, 2004, 2008, 2012 i 2016. 
 9. W piątek – 29 listopada, Wspólnota młodzieżowa naszej parafii, będzie uczestniczyć w „Studni Poznania” w ramach duszpasterstwa młodych naszej archidiecezji. Rozpoczęcie spotkania w kościele Bożego Ciała w Poznaniu o godz. 20.00 – serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do wspólnych ewangelizacyjnych działań. 
 10. Za tydzień w niedzielę 01 grudnia rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi dla nas Ks. dr Stanisław Walewicz z parafii pw. Św. Łukasza. Rekolekcje będziemy przeżywać pod hasłem rozpoczynającego się nowego Roku Duszpasterskiego: „Wielka Tajemnica wiary” dotyczące sakramentu Eucharystii. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich Mszy niedzielnych oraz w poniedziałek wtorek i środę podczas Mszy o godz. 7.00 i 18.30. W tym szczególnym czasie codziennie od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona nabożeństwem oraz możliwość skorzystania w tych godzinach ze spowiedzi. Bardzo serdecznie w imieniu Ks. Rekolekcjonisty i własnym zapraszamy naszych parafian do licznego udziału. 
 11. Od przyszłej niedzieli – 01 grudnia, będziemy zawsze w niedziele przed pierwszą Msza o godz. 7.30  śpiewać – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny – zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej i Apostolat Maryjny naszej parafii do wspólnego śpiewu i modlitwy.
 12. Również w przyszłą niedzielę 01 grudnia będzie otwarta od godz. 12.00 do 15.00  nasza sala parafialna po małym remoncie. Pani Joanna Michałek -Seńczuk, która prowadzi Bar na Os. Lecha, będzie podnajmować naszą salę na różne rodzinne uroczystości. Zaprasza bardzo serdecznie naszych parafian w tych godzinach na darmową degustację ciasta, kawy lub herbaty.
 13. Bardzo dziękuję w imieniu Parafialnego Zespołu Caritas za ofiary przekazane na potrzebujących pomocy naszych parafian – udało się zebrać do puszek – 769 zł. We wszystkie niedziele adwentu – Parafialny Zespół Caritas, będzie w kościele w bocznym wejściu, rozprowadzał opłatki i świece Caritasu na wigilijną wieczerzę – szczegółowe informacje podam za tydzień.
 14. Archidiecezja Poznańska organizuje pielgrzymkę do Dachau w 75 rocznicę wyzwolenia obozu. W dniach 27, 28 i 29 kwietnia 2020 roku – cena 950 zł. Zgłoszenia w Kurii Metropolitalnej i biurze parafialnym.
 15. Organizujemy Parafialną Pielgrzymkę autokarową (jednodniową) – 07 czerwca 2020 r do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstępne zapisy i informacje w biurze parafialnym.
 16. Dzisiaj przed kościołem rozdawane są kalendarze ścienne na 2020 rok naszego Archiwum archidiecezjalnego   to prezent od duszpasterzy.
 17. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na grudzień, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 18. Życzymy wszystkim Parafianom wszelkich łask i błogosławieństwa od Chrystusa Króla na niedzielne świętowanie i kolejny tydzień naszych obowiązków i codziennych zadań, niech Matka Zbawiciela wspiera  nas i nasze rodziny.