Ogłoszenia 25 kwietnia 2021

1. Przeżywamy dzisiaj nasz parafialny odpust ku czci św. Marka Ewangelisty. Prośmy naszego patrona, abyśmy – jak on – umiłowali Boże słowo. 

2. Najbliższy tydzień jest w Kościele Tygodniem Modlitwy o Powołania do służby w Kościele. Prośmy Pana aby obudził w sercach wielu młodych, szlachetnych ludzi pragnienie służenia Mu w kapłaństwie i życiu konsekrowanym. 

3. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj – w naszej tradycji to miesiąc Maryjny. Nabożeństwo Majowe będziemy odprawiać codziennie po wieczornej Mszy św. Wszystkie nabożeństwa połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu wyrastają niejako z celebracji Eucharystii, stąd przyjmujemy taką właśnie kolejność – Msza św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
Jest to także pierwsza sobota miesiąca – poranna Msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec i rozważanie. 

4. W przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierały ofiary na działalność Koła.

5. Także w przyszłą niedzielę, po przedpołudniowych Mszach św. będzie można nabyć okolicznościowe kartki, w tym także pierwszokomunijne. Pozyskane środki Apostolat Misyjny przekaże na pomoc dla misjonarzy. 

6. Polecamy prasę katolicką. Dzisiejszy „Przewodnik Katolicki” połączony jest z książeczką „5 minut z Bogiem”. W następną niedzielę będziemy rozprowadzać książeczkę pomocną w przeżywaniu miesiąca maja z Matką Bożą.
Jest już do nabycia „Mały Gość Niedzielny” – numer majowy.
Polecamy także Markową Gazetę”. 

7. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Wojciech Deresiński, Iwona Gawrecka i Janina Woźna. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie.