Ogłoszenia 27.09.20 r.

 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, Ojciec Święty Franciszek zachęca nas, aby w naszych modlitwach oraz wsparciu materialnym, pamiętać o wielu tysiącach ludzi, którzy nie mają własnego domu i muszą szukać schronienia przed agresorami i działaniami totalitarnymi w innych krajach. Z tej racji dzisiaj po Mszach zbieramy ofiary na Ziemię Świętą oraz uchodźców na wyspach greckich. Dziękuję Paniom z naszego Apostolatu charytatywnego za pomoc w zbiórce. 
 2. Serdecznie dziękuję w imieniu Władz uczelni i szkół katolickich za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę po Mszach na funkcjonowanie KUL, Wydziału Teologicznego szkół katolickich naszej archidiecezji. 
 3. W poniedziałek – 28 września zapraszamy do wspólnej modlitwy o godz. 15.00, Koronką do Miłosierdzia Bożego przy Krzyżu misyjnym przy naszym kościele, w ramach ogólnopolskiej modlitwy wynagradzającej za grzechy przeciwko Bogu, Dekalogowi i Kościołowi.
 4. We wtorek – 29 września, obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 będziemy polecać z okazji imienin, posługę duszpasterską i pracę naukową Księdza Kustosza Rafała w naszej parafii.
 5. Rozpoczynamy od czwartku miesiąc październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe. Zapraszamy naszych parafian na tą piękną wspólną modlitwę:
  – różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – różaniec dla dzieci w środy i piątki o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek 01 października od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
   • o godz. 18.00  Nabożeństwo różańcowe (powołaniowe),
   • o godz. 18.30  Msza św. w intencjach o powołania.
  • w piątek 02 października od godz. 9.00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami,
   • od godz. 17.00 Spowiedź dla wszystkich parafian,
   • o godz. 17.30 Różaniec dla dzieci,
   • o godz. 18.00 Różaniec dla dorosłych i młodzieży
   • o godz. 18.30 Msza Wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa.
  • w sobotę 03 października po Mszy o godz. 7.30 Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec,
   • od godz. 9.00  Ks. Rafał odwiedzi chorych z sakramentami,
   • o godz. 18.00  Nabożeństwo różańcowe.
 7. Za tydzień w niedzielę – 04 października, tradycyjnie po Mszach nasz Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary do puszek na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii.
 8. Z wyprzedzeniem zapraszamy naszych Parafian i wszystkie Apostolaty naszej parafii, na Uroczystości związane z 10 Rocznicą Konsekracji – poświecenia naszego kościoła parafialnego. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w sobotę 10 października o godz. 18.30 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Na uroczystości zostali zaproszeni również wszyscy kapłani, którzy pracowali i pełnili posługę duszpasterską od początku istnienia naszej parafii.
 9. Pamiętamy, że rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do przezywania tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 10. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. 
 11. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. Dzisiaj w niedzielę  -27 września spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele ( przypominam o pracach pisemnych o świętym patronie) Kolejne obowiązkowe spotkanie za tydzień w niedzielę – 04 października po Mszy o godz. 18.30 na to spotkanie zapraszamy również Rodziców kandydatów do bierzmowania. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322.
 13. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 670 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 14. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową.
 15. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami i fotorelacjami z wydarzeń parafialnych oraz „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na październik, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 16. Intencje na przyszły 2021 rok, będę przyjmował w biurze parafialnym od 1 października. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 17. Zmarli nasi parafianie – Śp. Jerzy Józkowiak – uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu  na cmentarzu Górczyńskim w Poznaniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 
 18. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Chrystusa naszego Zbawiciela oraz szczególnego wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i naszych świętych patronów dla nas , naszych rodzin i wszystkich, których będziemy spotykać w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!