Ogłoszenia 27.10.19 r.

 1. Wszystkie dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii z całego serca dziękują wraz z rodzicami, za modlitewne wsparcie, oraz wybranie w przedostatnią niedzielę róży z imieniem i modlitwę, która będzie ich wspierać w trakcie przygotowań do pierwszej spowiedzi i Eucharystii w naszej parafii – serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.
 2. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich Parafian i Gości, na kolejny koncert z cyklu „Popołudnie z muzyką i sztuką u Świętego Marka” – rozpoczęcie o godz. 17.00 w naszym kościele. Tym razem tematem przewodnim koncertu jest: „Modlitwa Maryjna w twórczości kompozytorów operowych”.
 3. Zapraszamy wszystkich Parafian na Nabożeństwa Różańcowe, którym przyświeca w tym roku nasze hasło: „Królowa Różańca – modli się z nami za kapłanów”
  – Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – Różaniec dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.30.
  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, aby upraszać Kochającego Boga przez tajemnice życia Maryi i Jezusa, w tak wielu ważnych sprawach naszej codzienności. Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu zupełnego za wspólne odmawianie różańca.
 4. Siostra Damiana ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich, dziękuje za ostatnie spotkanie i zachęca naszych parafian, aby przyłączyć się do kolejnej grupy rodzin, które będą tworzyć Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu. Z tyłu kościoła materiały informujące o działaniach Apostolatu. Koordynatorką kolejnej grupy jest Pani Stanisława Dłużyńska,  a wszystkie informacje kontaktowe w biurze parafialnym.
 5. W poniedziałek – 28 października, zapraszam na spotkanie wszystkie Panie zelatorki naszego Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 6. W czwartek – 31 października zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii oraz naszą wspólnotę młodzieżową na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Bardzo proszę, aby nasze dzieci przebrały się za różnych świętych. Po Mszy przejdziemy w radosnym korowodzie wokół naszego kościoła  odmawiając dziesiątkę różańca na zakończenie nabożeństw różańcowych. Odbędzie się również pokaz sztucznych ogni, a na zakończenie spotkanie przy ciastku w naszej sali parafialnej.
 7. W piątek – 01 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. tak jak w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.30. Od godz. 12.00 do następnego dnia do godz. 24.00 można zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego, za pobożne nawiedzenie kościoła i zmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Również w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje nas post.
 8. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny, dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencjach zmarłych, jest w stanie łaski uświęcającej, przyjął Komunię świętą i zmówi dowolną modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 9. Na wszystkich cmentarzach komunalnych w Poznaniu – Msze św. z procesjami za zmarłych o godz. 15.00.
 10. W sobotę – 02 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.30.
 11. „Wymienianki” – nasze wspólne modlitwy za zmarłych, odmawiamy od 4 listopada o godz. 18.15. Kartki na wymienanki wyłożone są z tyłu za ławkami na skarbonie. Można je składać w kopertach do skarbony za ławkami, podczas składki oraz w biurze parafialnym. 
 12. We wszystkie piątki listopada zapraszamy na wspólne „Zaduszki” – Różaniec za naszych zmarłych, wszystkich zmarłych parafian od początku powstania parafii. Modlitwa o godz. 19.15 – serdecznie zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w poszczególnych latach parafian. W piątek – 8 listopada, polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu zmarłych z lat: 1995, 1999, 2003, 2007, 2011, 2015 i 2019.
 13. Za tydzień w niedzielę – 03 listopada modlić się będziemy w intencjach powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszach zbiórka do puszek na nasze Arcybiskupie Seminarium Duchowne, proszę o pomoc w zbiórce Panie z Parafialnego Zespołu Caritas.
 14. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca: – w piątek 01 listopada spowiedź dla wszystkich parafian pół godziny przed wszystkimi Mszami. Naszych chorych parafian odwiedzimy z sakramentami dopiero w przyszły tydzień 8 i 9 listopada.
 15. Nasza Schola dziecięca „Markowe Nutki” z Panią Instruktor Agnieszką Paczyńską, zapraszają dzieci, które mają zdolności muzyczne i lubią śpiewać, zawłaszcza dziewczynki, na swoje spotkania i próby śpiewu w każdą niedzielę o godz. 10.00 w Sali parafialnej.
 16. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, mieszkający na terenie naszej parafii zwracają się z prośbą o informacje o naszych parafianach, którym można by zrobić taki wyjątkowy prezent z racji zbliżających się świąt. Jeżeli parafianie wiedzą o osobach czy rodzinach potrzebujących konkretnej materialnej pomocy, bardzo proszę o zgłoszenie do naszego Parafialnego Zespołu Caritas lub w biurze parafialnym.
 17. W biurze parafialnym przyjmujemy intencje mszalne na nowy 2020 rok.
 18. Przed kościołem do nabycia prasa: W sposób szczególny zachęcamy do przeczytania nowego numeru „Markowej Gazety”, w której wywiady i ciekawe artykuły oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 19. Życzymy wszystkim Parafianom w rozpoczynającym się tygodniu Bożej Opatrzności, pięknego przeżycia niedzieli w gronie najbliższych, rozwagi podczas podróży na groby swoich bliskich oraz opieki Matki Najświętszej dla całej naszej rodziny parafialnej – szczęść Boże.