Ogłoszenia 28 marca 2021

1. Zapraszamy na ostanie już Gorzkie Żale – dzisiaj o godz. 17.45

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejszy czas w naszym religijnym życiu.
– W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny – numer tel. ks. proboszcza podany jest na stronie internetowej naszej parafii.
Spowiedź:

– rano codziennie w g. 7.00 – 8.00,
po południu: 

– poniedziałek i wtorek w g. 17.30 -19.00. – środa – w g. 17.30 – 18.25
– Wielki Czwartek i Piątek w g. 17.00 – 18.00. 

Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment. 

Liturgia Triduum Paschalnego:
Wielki Czwartek nie ma porannej Mszy św.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.30. Na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „kaplicy adoracji” i adoracja do g. 22.00.
Wielki Piątek – nie ma Mszy św.
Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 7.00 do wieczornej liturgii.
O godz. 15.00 Droga Krzyżowa, a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
Liturgia Męki Pańskiej o g. 18.30. zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim i adoracja do g. 22.00.
Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
Wielka Sobota – nie ma porannej Mszy św.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od g. 7.00 do liturgii Wigilii Paschalnej.
Święcenie potraw na stół wielkanocny od go 13.00 do 17.00 – co pół godziny. Święcenie będzie miało miejsce przed kościołem.
Tego dnia formalnie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale zachęcamy do zachowania pokutnego charakteru tego dnia
Liturgia Wigilii Paschalnej z poświęceniem ognia, odnowieniem przyrzeczeń Chrztu św. i procesją rezurekcyjną o g. 20.00. Uczestnicy liturgii przynoszą ze sobą świece. 

3. Trzeba też podjąć trudny temat limitów obecności w kościele. Przyjmujemy, że w naszym kościele jest to 35 osób – nie licząc służby liturgicznej. Siedzący w ławkach powinni zachować dystans 1,5m od siebie. Proszę siadać na zaznaczonych miejscach. Obok siebie mogą siedzieć tylko rodziny. Prosimy o roztropne i odpowiedzialne potraktowanie tej sprawy. Liczymy na zrozumienie.
Może warto wybrać tylko jeden dzień w ciągu Triduum z uczestnictwem w kościele, a w pozostałe dni w duchowej łączności za pośrednictwem Internetu? W ten sposób damy szansę na udział w liturgii większej liczbie parafian. Gdyby okazało się, że liczba wiernych chcących wejść do kościoła na nabożeństwo jest zbyt duża, to nieuniknione będzie zamknięcie bramy świątyni. Dotyczy to wszystkich celebracji w naszym kościele.
O ile będzie znośna pogoda, to otworzymy drzwi i można będzie uczestniczyć w mszach stojąc na placu przed kościołem – zachowując dystans. Gdyby była tam większa liczba wiernych, to komunia św. udzielana będzie także przed bramą świątyni.
Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane w Internecie.

4. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. według porządku niedzielnego.
Przeżyjmy te dni najlepiej jak jest to możliwe w tych nietypowych warunkach.  

5. W ubiegłą niedzielę zapowiadałem spotkania z dziećmi przygotowującymi sie do I Komunii i rodzicami. Przedmiotem tego spotkania – oprócz rozmowy może być sprawdzenie znajomości podstawowych modlitw, a zwłaszcza warunków dobrej spowiedzi i przebiegu samej spowiedzi. Rodziców proszę o dopilnowanie, aby dzieci opanowały ten materiał. W książeczkach, które dzieci otrzymały, spowiedź jest omówiona od str. 155. W czasie rozmowy dzieci będą mogły także korzystać z książeczki.
Ze względu na sytuację pandemiczną, rozumiem, że mogą być obawy odnośnie spotkań. Dlatego poczekajmy z wyznaczaniem terminów do tygodnia po świętach. Niemniej chciałbym mocno podkreślić, że takie spotkanie będzie warunkiem dopuszczenia do I spowiedzi i Komunii św.      

6. Zmarli nasi parafianie: Stanisław Barełkowski, Wiesław Duszak i Monika Kapała. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.