Ogłoszenia 29.11.20 r.

1. Rozpoczynamy w całym Kościele  Adwent  i nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi w tym roku – Ojciec Daniel Biedniak Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, wprowadzając nas w drugi rok programu duszpasterskiego, który wspólnie przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Zapraszam Was wszystkich na nauki rekolekcyjne, które będą głoszone przez kolejne dni w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach o godz. 18.30, a po Mszach nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn i Apostolatów parafialnych. Codziennie od godz. 18.00 okazja do spowiedzi św. Dzisiaj przed błogosławieństwem poświęcenie wieńców adwentowych.

2. Z dniem 01 grudnia Ks. Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki mianował do pomocy duszpasterskiej w naszej parafii Ks. dr Rafała Ostrowskiego – Duszpasterza Przedsiębiorców i Pracodawców Talent, który dotychczas pomagał w parafii Świętej Rodziny na Os. Kopernika w Poznaniu. Życzymy Księdzu doktorowi wielu łask Bożych, opieki Św. Marka Ewangelisty i wspaniałych działań duszpasterskich w naszej wspólnocie.

3. Przypominam, że decyzją Ojca Świętego Franciszka przez cały miesiąc listopad, można codziennie uzyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz, kościół lub kaplicę oraz wypełni zwykłe warunki tj. przystąpi do Komunii świętej w dniu nawiedzeni i odmówi modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakakolwiek modlitwę w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.

4. Jeszcze w poniedziałek 30 listopada modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych podczas „Wymienianek” o godz. 18.15. Kartki są wyłożone z tyłu kościoła na skarbonie. 

5. Wszystkie dzieci obecne na Mszach zapraszam, aby po Mszach odebrać szablony na lampiony roratnie.  Roraty dla wszystkich dzieci rozpoczniemy od czwartku 03 grudnia o godz18.30.   

6. Msze Roratnie dla dorosłych i młodzieży w adwencie o godz. 7.00, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. Z dniem 15 października wszedł w życie nowy Dekret w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
– w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
– wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
– rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
– w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie.

8. W związku z sytuacją epidemiczną informujemy, że odwołujemy w grudniu wszystkie spotkania z grupami duszpasterskimi do odwołania. Nie będzie wizyty u chorych parafian, przed święta otrzymają tradycyjnie paczki z życzeniami i opłatkiem. 

9. Wzorem ubiegłego roku Parafialny Zespół Caritas zwraca się do naszych parafian, o przygotowanie paczek na Święta Bożego Narodzenia dla naszych chorych i potrzebujących wsparcia parafian. Na zawieszkach adwentowej dekoracji „Radosnego serca”, zamieszczone są niezbędne dane tych osób. Rodzina, która wybierze przywieszkę z pamiątkowym Medalikiem Maryi Niepokalanej i numerem, proszona jest o podejście do zakrystii, aby zapisać wybrany numer. Gotowe paczki z zamieszczonym numerem wybranej osoby, prosimy dostarczać do biura parafialnego lub zakrystii najpóźniej do piątku 18 grudnia.

10. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 • w czwartek 03 grudnia:
  • od godz. 16.30  Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  •  o godz. 18.00  Różaniec w intencjach powołań,
  • o godz. 18.30   Msza w intencjach powołań z naszej par.
 • w piątek 04 grudnia:
  • od godz. 17.00  Sakrament spowiedzi dla wszystkich parafian,
  • o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i koronka,
  • o godz. 18.30 Msza Wynagradzająca Najś. Sercu Pana Jezusa.
 • w sobotę 05 grudnia:
  • po Mszy o 7.00 Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec.

11. Za tydzień w niedzielę 06 grudnia – Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał przed kościołem ofiary do puszek na osoby i rodziny potrzebujące wsparcia oraz pomocy z naszej parafii. Również za tydzień rozpoczniemy rozprowadzać przy bocznym wejściu Świece Caritasu  w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wieczerzę  wigilijną.

12. Również za tydzień w niedzielę – 06 grudnia Apostolat Misyjny naszej parafii, w zakrystii po każdej Mszy św. prowadzić będzie kiermasz kartek świątecznych i okolicznościowych. Ofiary składane przy tej okazji, są przeznaczone na działania misyjne i pomoc polskim misjonarzom.

13. Zapraszamy naszych Parafian na transmisje Mszy św. niedzielnych oraz Mszy Rekolekcyjnych przez Internet. Link do transmisji jest podany na stronie internetowej parafii. Ufam, że nie zniechęci to parafian do uczestnictwa w liturgii w kościele, a jedynie wspomoże kontakt z nami dla chorych i seniorów, którzy nie wychodzą z domów.

14. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym.

15. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna” i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody.

16. Spotkania dla kandydatów z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, rozpoczniemy po ustaniu obostrzeń związanych z epidemią.

17. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322

18. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 725 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 

19. Biuro parafialne otwarte  w poniedziałek wyjątkowo od godz. 11.00.

20. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami, wspomnieniami o Ks. Kan. Bolesławie Krysiu i fotorelacjami z wydarzeń parafialnych, „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na grudzień, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.

21. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.

22. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.

23. Zmarli nasi parafianie: Śp. Antoni Przydanek  z Os. Czecha 12 – Msza pogrzebowa w poniedziałek 30 listopada o godz. 10.00 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.00 na cmentarzu Miłostowskim od ul. Gnieźnieńskiej. Śp. Barbara Kaczmarek z Os. Czecha 78 – Msza pogrzebowa w czwartek 03 grudnia o godz. 11.00 w kościele Dobrego Pasterza na Nowinie , pogrzeb po Mszy o godz. 11.45 na cmentarzu parafialnym. Śp. Janina Guttner-Pręgowska z Os. Czecha 23 – Msza pogrzebowa w czwartek 10 grudnia o godz. 11.00 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 12.45 na cmentarzu Miłostowskim  od ul. Warszawskiej.  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

24. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej dla nas, naszych rodzin a szczególnie wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa – Szczęść Boże.