Ogłoszenia 3 stycznia 2021

 1. Ze smutkiem pożegnaliśmy naszego proboszcza ks. Artura Rembalskiego.
  Serdecznie dziękuję wszystkim za modlitwę, a w szczególności tym, którzy przygotowali uroczystości pogrzebowe. Wiele osób wzięło odpowiedzialność, aby godnie oddać ostatnią posługę naszemu drogiemu duszpasterzowi. Bóg zapłać.
 2. Do czasu nominacji nowego proboszcza godziny urzędowania biura parafialnego będą w ograniczonym zakresie. Biuro będzie teraz czynne we wtorki i piątki od 17.00 do 18.00, a w czwartki od 10.30 do 12.00. 
 3. Rozpoczynamy kolędę, która w tym trudnym czasie pandemii będzie ograniczona do Mszy świętych w intencji mieszkańców naszej parafii.
  • Zapraszam przedstawicieli mieszkańców z wyznaczonych domów.
  • Jeśli były w ostatnim czasie jakiekolwiek zmiany wśród mieszkańców, to proszę w kopercie włożyć kartkę z aktualizacją danych.
  • Po mszy św. będzie możliwość kolędowego podpisania dzieciom zeszytów z religii w zakrystii.
   Zapraszamy na Mszę Św. na godzinę 18.30
   poniedziałek – os. Czecha 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
   wtorek – os. Czecha 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
   czwartek – os. Czecha 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28,
   piątek – ul. Franowo, Klenowska, Kłońska i Bolesława Krzywoustego.
 4. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kośiele jak w niedzielę.
 5. W styczniu Msza Św. od Stowarzyszenia Żywego Różańca będzie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, w środę o godz. 18.30.
 6. Pamiętamy o dekrecie w związku z pandemią koronawirusa – Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje wszystkich wiernych archidiecezji poznańskiej i przebywających na jej terenie o następujących wskazaniach:
  –  udzielonej do odwołania dyspensie dla wszystkich wiernych od uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i święta,
  – w kościele (w strefie czerwonej) 1 osoba na 15 mkw.
  – wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki lub przyłbice ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – w najbliższym roku nie będzie w naszej archidiecezji wizyty kolędowej w tradycyjnej formie. 
 7. Ponownie wielu Parafian z powodu epidemii nie może uczestniczyć w Mszach św., dlatego bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto parafialne na potrzeby funkcjonowania naszej parafii opłacenie rachunków i wszystkich naszych zobowiązań wobec kurii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
 8. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia:  „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” „Mały Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
  Jest także do nabycia nowy, świąteczny numer Markowej Gazety z wieloma ciekawymi artykułami. Zachęcamy do lektury.
 9. Po Mszach w zakrystii do nabycia kalendarzyki kieszonkowe na 2021 z informatorem Archidiecezji Poznańskiej – cena 7 zł.
 10. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga oraz opieki Matki Najświętszej dla nas, naszych rodzin a szczególnie wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa – Szczęść Boże.