Ogłoszenia 30 sierpnia 2020

 1. W sobotę – 05 września, będziemy przeżywać nasz „Mały Odpust” ku czci Świętej Matki Teresy z Kalkuty. Mszy Świętej Odpustowej o godz. 18.30 będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak. Zapraszam do udziału wszystkich Parafian, Apostolaty naszej parafii, szczególnie całą Liturgiczna Służbę Ołtarza oraz naszą Scholę Liturgiczną.
 2. W piątek – 04 września (w pierwszy piątek miesiąca), nasz Apostolat Maryjny ma dyżur różańcowy w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu od godz. 12.00 do 13.00 – serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej i naszych parafian do wspólnej modlitwy w katedrze. Po adoracji Ks. Kustosz Rafał oprowadzi nas po katedrze opowiadając jej ciekawą historię.
 3. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 4. Udzielona jest nadal dyspensa od udziału w Mszach tylko dla: osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 5. Rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do rozpoczęcia tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek 03 września od godz.
   • 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu,
   • o godz. 18.00 Różaniec w intencjach powołań,
   • o godz. 18.30 Msza w intencjach powołań z naszej parafii.
  • w piątek 04 września
   • od godz. 9.00 Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami,
   • od godz. 17.00  Spowiedź dla wszystkich parafian,
   • o godz. 18.00  Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
   • o godz. 18.30 Msza św. Wynagradzająca Najś. Sercu P. Jezusa.
  • w sobotę 05 września  po Mszy
   • o godz. 7.30 Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec,
   • od godz. 9.00 Ks. Rafał odwiedzi chorych z sakramentami.
 7. We wtorek – 01 września, modlić się będziemy podczas Mszy wieczornej o godz. 18.30 za nasza Ojczyznę, w  rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia , ustanowiony przez Papieża Franciszka.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 nastąpi poświęcenie plecaczków i tornistrów oraz przyborów szkolnych, wszystkich dzieci z zerówek, klas pierwszych i drugich.
 9. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30.
 10. W przyszłą niedzielę – 06 września będziemy gościć Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – Ojca Pawła Ratajczyka OMI, który wygłosi do nas misyjne przesłanie ewangeliczne, a po Mszach będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2021 rok – zachęcamy do wsparcia wielu dzieł misyjnych.
 11. Również w przyszłą niedzielę – Parafialny Zespół Caritas, będzie zbierał ofiary po Mszach na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii.
 12. Chętni parafianie mogą się przyłączyć i zapisać do Apostolatu Maryjnego naszej parafii: Stowarzyszenia Żywego Różańca – u Nadzelatorki Pani Barbary Maciejewskiej oraz Wspólnoty Nieustającego Różańca – u Opiekunki  Pani Janiny Nowak.
 13. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
  Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 642 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 14. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami i fotorelacjami z życia parafialnego oraz „Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na wrzesień, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 15. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Robert Pohl, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Niwińska, st. wolnego, zam. Poznań   Zap. 1
  – Jarzy Marczak, st. wolnego, zam. Poznań i Anna Szczepanik, st. wolnego zam. Poznań  Zap. 1
 16. Zmarł nasz parafianin – Śp. Jan Wojtkowiak, uroczystości pogrzebowe odbyły się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… 
 17. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Kochającego Boga a w szczególności Darów Ducha Świętego dla dzieci i młodzieży w rozpoczynającym się roku szkolnym oraz opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin –  Szczęść Boże !!!