Ogłoszenia 4 kwietnia 2021

1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania. Z tej okazji Ksiądz Arcybiskup kieruje do wszystkich życzenia. Napisał miedzy innymi:
Drodzy Siostry i Bracia!
W niełatwym doświadczeniu epidemii wszyscy bardzo tej nadziei potrzebujemy. Wielu z nas dźwiga ciężki krzyż obecnego czasu w postaci choroby, lęku, troski o bliskich czy problemów bytowych. Wielkanoc jednak zaświadcza, że krzyż jest jedynie drogą ku piękniejszemu życiu, a dzięki miłości życie zwycięża nad śmiercią, a boskie światło panuje nad mrokami zła.
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę więc Wam głębokiego pokoju, płynącej z wiary siły ducha oraz przezwyciężania miłością codziennych utrapień.
W szczególny sposób myślę w tych świątecznych dniach o wszystkich chorych oraz
o pracownikach służby medycznej, którzy z poświęceniem otaczają troską tych, którzy znaleźli się w szczególnej potrzebie. W modlitwie polecam ponadto dusze naszych sióstr i braci, którzy w ostatnich miesiącach z tego świata odeszli. Mam głęboką nadzieję, że nasze teraźniejsze utrapienia – przeżywane w duchu wiary oraz wzajemnej miłości i solidarności – przyczynią się do umocnienia i uświęcenia każdego z nas.
Modlę się za Was wszystkich i życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!
† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Do tych życzeń dołączają się także duszpasterze naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Pan darzy nas wszystkich swoją mocą. 

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego. 

3. Jak wiadomo obowiązują limity liczby osób obecnych w kościele. Kiedy w naszym kościele limit jest wyczerpany na drzwiach wahadłowych pojawia się informacja, że należy pozostać na zewnątrz kościoła, zachowując dystans. Proszę zauważyć, że poprawiona została słyszalność liturgii. Nie chcemy zamykać drzwi. Zresztą, chociażby ze względów bezpieczeństwa nie możemy zamknąć drzwi kościoła na klucz, gdy wierni są w środku. Prosimy obecnych w kościele o noszenie maseczek i zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc – celem zachowania dystansu. Obok siebie mogą siedzieć tylko rodziny. Dziękujemy za zrozumienie i prosimy o przestrzeganie przyjętych zasad.

4. Przygotowujemy się do Niedzieli Miłosierdzia. W naszym kościele odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – codziennie przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.15. Za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

5. Pierwszy tydzień po Wielkanocy, czyli Oktawa ma rangę uroczystości. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.  

6. Polecamy prasę katolicką. Z tyłu kościoła wyłożone są rozmaite czasopisma. Do zabrania jest m.in. najnowszy numer „Miłujcie się”. 

7. Zmarła nasza parafianka Helena Hańczak. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.