Ogłoszenia 4 października 2020

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę po Mszach na działania misyjne w Ziemi Świętej oraz uchodźców i migrantów z wysp greckich. Dzisiaj po Mszach Parafialny Zespół Caritas, tradycyjnie w pierwszą niedzielę miesiąca, zbiera ofiary na potrzebujących wsparcia i pomocy z naszej parafii – Bóg zapłać za dobroć Waszych serc.
 2. Zbierane dzisiaj w kościele ofiary, są przeznaczone na działanie Stolicy Apostolskiej. Ojciec Św. Franciszek podpisze dzisiaj w Asyżu mieście Św. Franciszka i Św. Klary – nową encyklikę poświęconą braterstwu narodów.
 3. Rozpoczął się miesiąc październik, a z nim związane Nabożeństwa Różańcowe, pamiętajmy o możliwości zyskania każdego dnia odpustu za odmówienie wspólnie tajemnic różańcowych. Zapraszamy naszych parafian na tą piękną wspólną modlitwę:
  – różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 18.00,
  – różaniec dla dzieci w środy i piątki o godz. 17.30.
 4. Z ogromną radością zapraszamy naszych Parafian i wszystkie Apostolaty naszej parafii, na Uroczystości związane z 10 Rocznicą Konsekracji – poświecenia naszego kościoła parafialnego. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w sobotę 10 października o godz. 18.30 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka. Na uroczystości zostali zaproszeni również wszyscy kapłani, którzy pracowali i pełnili posługę duszpasterską od początku istnienia naszej parafii, kapłani naszego dekanatu i zaprzyjaźnieni z naszą wspólnotą.
 5. We wtorek – 06 października zapraszamy Parafian na wieczorną Eucharystie o godz. 18.30 w intencjach Księdza Proboszcza z racji Jego imienin.
 6. W środę – 07 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, Wspólnota Nieustającego Różańca podejmie dodatkowo całodobowy różaniec, który jest ofiarowany w intencjach Ojca Świętego i wszystkich prześladowanych chrześcijan, naszych Braci w wierze.
 7. W czwartek – 08 października, zapraszam naszych parafian z Apostolatu biblijnego i wszystkich pragnących poznawać Pismo Święte na „Kręgi biblijne” spotkanie o godz. 19.30 na probostwie.
 8. Za tydzień w niedzielę – 11października, tradycyjnie w druga niedziele miesiąca, wszystkie ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na nasze prace inwestycyjne i remontowe.
 9. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone Różańce dla dzieci komunijnych  – będzie to prezent dla dzieci od duszpasterzy.
 10. Również za tydzień, obchodzimy w całym Kościele w Polsce – XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”” w stulecie urodzin naszego świętego Rodaka, po mszach będzie można złożyć ofiary do Puszek na Fundusz stypendialny „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Prosimy o pomoc w zbiórce nasz Apostolat Charytatywny.
 11. Pamiętamy, że rozpoczął się Nowy Rok Szkolny, zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, do przezywania tego czasu razem z Panem Bogiem. Przypominam o Mszy niedzielnej dla młodszych uczniów szkoły podstawowej od klasy „0” do 6 o godz. 11.00, a dla uczniów klas od 7 szkoły podstawowej i szkół średnich w niedzielę o godz. 18.30. Bardzo proszę Rodziców o przykład przeżywania dnia niedzielnego razem z Chrystusem Eucharystycznym. 
 12. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. pamiętają o zabieraniu po Mszy „Ziarna” z fragmentem Ewangelii”. Proszę, aby rodzice pomogli w rozwiązaniu zadań z „ziarna i w następną niedzielę oderwany kupon z rozwiązaniami, dzieci przynosiły do koszyczka z „Biblusiem” przy ambonie, będziemy, co niedzielę, losować różne nagrody. 
 13. Kandydatów do bierzmowania informuję, że sakrament bierzmowania zostanie im udzielony, w czasie naszej parafialnej wizytacji biskupiej – podczas Eucharystii w dniu 09 listopada (poniedziałek) 2020 r. o godz. 18.30. 
 14. Dzisiaj w niedzielę  -04 października spotkanie dla wszystkich kandydatów z klas pierwszych szkół średnich i starszych po Mszy wieczornej o godz. 18.30 w kościele   (przypominam o pracach pisemnych o świętym patronie). Na to spotkanie zaproszeni zostali Rodzice naszych kandydatów. Kolejne obowiązkowe spotkanie za tydzień w niedzielę – 11 października po Mszy o godz. 18.30. Spotkania dla kandydatów z klas 8 szkoły podstawowej rozpoczniemy od listopada.
 15. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322.
 16. Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 675 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!! 
 17. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową.
 18. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: Nowy numer „Markowej Gazety” z wieloma ciekawymi artykułami i fotorelacjami z wydarzeń parafialnych oraz „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i  „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 19. Intencje na przyszły 2021 – przyjmuję w biurze parafialnym. Bardzo proszę z wyprzedzeniem pomyśleć o ważnych dla Was datach, szczególnie o jubileuszach, rocznicach i uroczystościach rodzinnych.
 20. Zmarła nasza parafianka – Śp. Bożena Czerniak – Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w środę 07 października o godz. 9.00 w naszym kościele, pogrzeb w tym samym dniu o godz. 11.00 na cmentarzu Górczyńskim . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 
 21. Życzymy wszystkim Parafianom, wszelkich łask od Chrystusa naszego Zbawiciela oraz szczególnego wstawiennictwa Matki Bożej Różańcowej i naszych świętych patronów dla nas , naszych rodzin i wszystkich, których będziemy spotykać w najbliższym tygodniu –  Szczęść Boże !!!