Ogłoszenia 9 sierpnia 2020

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy dzisiaj podczas Mszy wsparli swoimi ofiarami, nasze prace inwestycyjne i remontowe. Kończą się prace malarskie w zakrystiach i toaletach, będziemy również odnawiać główne wejście do kościoła oraz odnowimy i przemalujemy przedsionek kościoła.
 2. W imieniu Parafialnego Zespołu Caritas, serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek – zebraliśmy 875 zł na naszych potrzebujących wsparcia parafian – Bóg zapłać.
 3. Pamiętamy, że sierpień, to szczególny miesiąc modlitwy o abstynencję, walczmy z różnymi uzależnieniami, szczególnie rozpościerając troskę nad młodym pokoleniem Polaków, w naszych modlitwach prośmy Chrystusa o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie.
 4. Podczas wakacyjnego czasu odpoczynku i nabierania sił, nie zapominajmy, o codziennej modlitwie,  religijnym przeżyciu dnia niedzielnego, czy też chwili adoracji w świątyniach, które będziemy odwiedzać na drogach wakacyjnych wędrówek. W naszym kościele Msze św. niedzielne tak jak w ciągu całego roku, w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30. Kaplica Św. Matki Teresy jest otwarta przez cały dzień od 8.00 do 18.00 – zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 5. Pamiętamy o  Dekrecie Księdza Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego, w którym informuje, o następujących zasadach:
  – w kościele wierni muszą mieć założone na twarzy maseczki ochronne,
  – rekomendowane jest przyjmowanie Komunii św. na rękę,
  – znak pokoju przekazujemy sobie tylko przez skinienie głową,
  – czas Komunii Wielkanocnej zostaje przedłużony do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego – do dnia 14 września 2020 r.
 6. Udzielona jest nadal dyspensa od udziału w Mszach tylko dla: osób w podeszłym wieku, kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
 7. W poniedziałek – 10 sierpnia, zapraszamy wszystkich parafian na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30 w intencjach naszej Ojczyzny, o godz. 18.00 różaniec w intencjach Ojczyzny.
 8. W czwartek – 13 sierpnia przypada 43 rocznica śmierci Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, podczas wieczornej Mszy o godz. 18.30, modlić się będziemy za zmarłego przed laty naszego Pasterza Archidiecezji, prosząc szczególnie Dobrego Boga o jego rychłą beatyfikację.
 9. W sobotę – 15 sierpnia w całym Kościele obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas których dziękować będziemy Panu Bogu i Matce Bożej za tegoroczne zbiory oraz polecać będziemy naszą Ojczyznę w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Podczas wszystkich Mszy poświecenie ziół, zbóż i kwiatów – bardzo proszę parafian o przygotowanie i przyniesienie bukietów  do poświecenia. W tym dniu zbiórka po Mszach do puszek na Caritas naszej archidiecezji, proszę o pomoc w zbiórce Panie z naszego Parafialnego Caritasu.
 10. W przyszła niedzielę – 16 sierpnia, modlić się będziemy za uczelnie i szkoły katolickie, w tym dniu zbierane ofiary podczas Mszy, przeznaczone będą na funkcjonowanie tych katolickich uczelni. Po Mszach będziemy również na apel Ks. Arcybiskupa, zbierać ofiary na pomoc mieszkańcom Bejrutu w Libanie, po ogromnym wybuchu w porcie tego miasta.
 11. Stowarzyszenie Żywego różańca ma swoje spotkania formacyjne w sierpniu i wrześniu w Sanktuariach Maryjnych naszej archidiecezji – tym razem nie będzie zorganizowany wspólny wyjazd z powodu epidemii,  można się udać indywidualnie- szczegółowe informacje na plakacie.
 12. Bardzo dziękuję za ofiary przekazywane na konto przez naszych parafian na potrzeby funkcjonowania naszej parafii: Bank Santander Nr 74 1090 1362 0000 0000 3602 2322
  Po Mszach można zabrać koperty na Daninę parafialną i archidiecezjalną na 2020 rok – Proszę mieć na uwadze wszystkie zobowiązania finansowe naszej parafii wobec archidiecezji oraz bieżące opłaty. Bardzo dziękuję 594 Rodzinom naszej parafii za już przekazane ofiary na daninę – serdeczne Bóg zapłać!!!
 13. Biuro parafialne w miesiącu sierpniu otwarte tylko: we wtorki i czwartki w godz. od 16.30 do 18.00 i w piątki od godz. 10.30 do 12.00.
 14. Nasza parafialna pielgrzymka autokarowa (jednodniowa) – do Warszawy na Uroczystości Beatyfikacyjne Księdza Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, odbędzie się w nowym terminie ustalonym przez Konferencję Episkopatu Polski z Watykanem.
 15. Prasa katolicka – po Mszach do nabycia: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” oraz „Misyjne drogi” – zachęcamy wszystkich do lektury.
 16. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:
  – Krzysztof Włodarek, st. wolnego, zam. Poznań i Karolina Radomyska, st. wolnego, zam. Poznań  Zap. 3
  – Kamil Błażejewicz, st. wolnego, zam. Poznań i Aleksandra Białek, st. wolnego, zam. Kostrzyn   Zap. 2
 17. Życzymy wszystkim Parafianom, aby Chrystus wpierał nas wszelkimi łaskami w naszej codzienności, zwłaszcza na wakacyjnych szlakach, a Matka Najświętsza niech wspomaga nas i nasze rodziny w umacnianiu wartości religijnych i patriotycznych     Szczęść Boże !!!