Ogłoszenia parafialne – 9 października 2022 r.

 1. Przeżywamy różańcowy październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 18.00. W poniedziałek modlimy się przy grocie. Chyba, żeby pogoda zmusiła nas do przejścia do kościoła.
 2. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, pamiętamy o gospodarczych problemach naszej parafii. Za wszelkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.
  W tych dniach uruchomiono kotłownię w domu parafialnym. O niektórych kosztach już mówiliśmy. Dzisiaj możliwe jest podanie całkowitych wydatków. Na zakup potrzebnych urządzeń i materiałów oraz koszty pracownicze wydaliśmy nieco ponad 106 tys. zł. Żeby nie zejść do zera w naszej parafialnej kasie, wypłatę 20 tys. odłożyliśmy na najbliższy możliwy czas. Będziemy tę sumę spłacać w ratach. Koszt nie jest mały, ale powinniśmy tę inwestycję odczuć w zmniejszonych kosztach eksploatacji, co przy obecnych cenach energii i gazu, nie jest bez znaczenia. Stary piec był bardzo paliwożerny, a z racji wieku jego stan techniczny był tragiczny.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiarność drogich Parafian.
 1. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście pasterskim, w najbliższą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka na tzw. Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
 2. Ubiegłotygodniowa zbiórka na parafialną Caritas wyniosła 1483,50 zł. Za ofiary serdecznie dziękujemy. Parafialne Koło wsparło finansowo jadłodajnię dla ubogich prowadzoną przez siostry Elżbietanki przy ul. Łąkowej. Przekazano 1500 zł.
 3. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy kolejną rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Nie przewidujemy żadnych specjalnych obchodów. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej parafii w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy św. – zwłaszcza wieczornej, którą odprawimy w intencji Ojczyzny i naszej parafii.
 4. Także jutro, o godz. 19.15, w sali parafialnej, będzie kolejny wykład pana prof. Jerzego Paryska. Tym razem usłyszymy i zobaczymy wiele ciekawostek o Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
 5. Katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania wznowimy w następnym tygodniu. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę.
 6. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.
  Jest jeszcze do nabycia zeszyt specjalny „Gościa Niedzielnego” zatytułowany „Dotyk Miłosierdzia” poświęcony św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Cena – 12 zł.
 7. Zmarły nasze parafianki: Małgorzata Smyk i Zofia Zażygalin .
  Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie