Ogłoszenia parafialne – niedziela 11 września 2022 r.

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca czyli gospodarcza. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  Jak już było powiedziane, trwają prace w naszej kotłowni. Całkowity koszt wymiany pieców znacznie przekroczy sumę 80 tys. zł.
 2. W tym tygodniu, w środę przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek oddajemy cześć Matce Boskiej Bolesnej, a w następną niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski. To także dzień imienin naszego księdza Arcybiskupa.
 3. W przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na szkoły i uczelnie katolickie.
 4. W święto Podwyższenia Krzyża, o godz. 18.00, w katedrze będzie odprawiona uroczysta msza św. Do udziału zaproszeni są szczególnie ci, którzy doświadczają krzyża choroby i cierpienia, a także pracownicy służby zdrowia i wszyscy opiekujący się chorymi. Mszę św. odprawi ks. Ryszard Mikołajczak – kapelan Domowego Hospicjum.
 5. Ponawiamy prośbę do rodziców uczniów klas III o składanie deklaracji odnośnie przygotowania dzieci do I Komunii św. Deklaracje są wyłożone na stojaku przy schodach na chór.
 6. W sobotę 17 września br. w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie. Jego temat brzmi: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jak co roku, sesję rozpoczniemy wspólną Mszą św. koncelebrowaną w kościele pw. św. Rocha o godz. 9.30 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Czai, Biskupa Opolskiego. Po Mszy świętej będą wystąpienia zaproszonych gości w Sali Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej forum2022.pl
 7. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Są także „Mały Przewodnik” i „Mały Gość Niedzielny.
 8. W ostatnich dniach zmarł nasz parafianin: Krzysztof Matwiejczuk.
  Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.