Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne – niedziela 16 października 2022

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – codziennie o godz. 18.00. W poniedziałek modlimy się przy grocie.
  2. Ubiegłotygodniowa składka „gospodarcza” wyniosła 5673 zł. Spłaciliśmy pierwszą ratę naszego długu. Za wszelkie ofiary na rzecz parafii bardzo serdecznie dziękujemy.
  3. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po mszach św. przeprowadzana jest zbiórka na rzecz Dzieła Nowego Tysiąclecia. Za te ofiary także serdecznie dziękujemy.
  4. Katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędą się w najbliższą środę. Młodzież klas VIII ma spotkanie o g. 18.10, a młodzież ze szkół średnich o godz. 18.50.
  5. We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty patrona lekarzy i wszystkich opiekujących się chorymi. Z tej okazji Duszpasterstwo Służby Zdrowia naszej Archidiecezji zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia na mszę św. w ich intencji. Zostanie ona odprawiona w kościele pw. Św. Łukasza na Os. Rusa w Poznaniu – we wtorek 18 października o godz. 18.30.
  6. W czwartek po godz. 19.15 będzie kolejna katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę wspominamy w liturgii św. Jana Pawła II.
  8. Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu zaprasza nauczycieli i katechetów na wydarzenie pt. „DLA BOGA WYCHOWUJĘ I KSZTAŁCĘ”. NAUCZYCIELSKIE VADEMECUM BŁOGOSŁAWIONEJ NATALII TUŁASIEWICZ, które odbędzie się w sobotę 22 października 2022 roku. Spotkanie to jest związane z niedawnym ogłoszeniem przez Konferencję Episkopatu Polski błogosławionej Natalii Tułasiewicz patronką nauczycieli w Polsce. Łącząc ten fakt z przypadającym w październiku Dniem Edukacji Narodowej, pragniemy przybliżyć społeczności miasta Poznania i całej Archidiecezji Poznańskiej postać błogosławionej Natalii Tułasiewicz oraz duchowe dziedzictwo jej życia.
   Program:
   10:00 – Uroczysta Msza Święta w Archikatedrze Poznańskiej
   11:30 – Forum dyskusyjne w budynku Akademii Lubrańskiego
  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną. Składką zebraną w kościele podzielimy się z Papieskimi Dziełami Misyjnymi.
  2. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.
   Jest do nabycia kieszonkowy Kalendarz na 2023, będący jednocześnie informatorem o parafiach i godzinach mszy św. w kościołach naszej Archidiecezji. Cena kalendarzyka – 10 zł.