Ogłoszenia parafialne – niedziela 18 grudnia 2022 r.

 1. Dzisiaj, ostatnia niedziela Adwentu. Wkraczamy w ostatni etap adwentowego czuwania. Roraty codziennie w dni powszednie o godz. 7.00, a dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału.
 2. Można jeszcze składać deklaracje-zaproszenia na kolędę. Prosimy uczynić to najpóźniej do czwartku. Na ich podstawie ułożony zostanie grafik odwiedzin kolędowych. Zostanie on podany w Boże Narodzenie. Kolędowanie rozpoczniemy od 2 stycznia.
 3. Opłatki można nabyć po mszach św. w zakrystii – wchodząc do pomieszczenia na wprost z przedsionka.
 4. Spowiedź adwentowa będzie od poniedziałku codziennie rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.30. Zwracamy uwagę, że w poniedziałek i wtorek spowiedź będzie tylko do rozpoczęcia mszy św., a od środy do piątku spowiadamy także w czasie mszy. W sobotę – czyli w Wigilię – spowiadamy tylko rano – od 6.30.
 5. Katecheza przygotowująca do bierzmowania będzie we wtorek. Uczniów klas VIII zapraszamy na g. 17.45, a starszych na 18.30. Zapowiadana katecheza w minionym tygodniu się nie odbyła. Spowodowane to było chorobą.
 6. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. W sprawach bardzo pilnych prosimy o kontakt telefoniczny (numer telefonu w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej), albo zaraz po mszach św. w zakrystii.
 7. Składka w ubiegłą niedzielę gospodarczą wyniosła 6327 zł. To pozwoliło spłacić ostatnią ratę za przebudowę kotłowni. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.
 8. Za tydzień będziemy przeżywać Boże Narodzenie. W Wigilię Bożego Narodzenia msza św. poranna odprawiona będzie o godz. 7.00. Wieczorem, w naszym kościele odprawimy dwie Pasterki – o g. 22.00 i o 24.00. Serdecznie zapraszamy na te szczególne msze.
  W pierwsze i drugie święto Bożego Narodzenia msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.

 

 1. Jak zawsze polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.
  Wychodząc z kościoła można nabyć najnowszy, świąteczny numer naszej parafialnej „Markowej Gazety”. Polecamy.