Ogłoszenia parafialne – niedziela 18 września 2022 r.

 1. Dzisiaj po Maszach św. przeprowadzana jest zbiórka na rzecz szkół i uczelni katolickich. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. W ubiegłą niedzielę – gospodarczą – ofiary wyniosły 5450 zł. Za te ofiary serdecznie dziękujemy.
  Prowadzone obecnie prace w kotłowni powinny się zakończyć w tym miesiącu. Czekamy na firmę dekarską, która obiecała zdiagnozować dach na kościele. Miejmy nadzieję, że kolejna próba rozwiązania tego skomplikowanego problemu da pozytywne rezultaty – zarówno co do sposobu rozwiązania sprawy, jak i kosztów.
 1. Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki. Jest to także dzień imienin ks. Arcybiskupa. Z tej okazji jutro, czyli w poniedziałek, o g. 10.00, w katedrze będzie msza św. w intencji dostojnego Solenizanta. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 2. W środę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Mateusza Ewangelistę, a w piątek św. Ojca Pio.
 3. W czwartek, o godz. 19.15 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach katechezy dla dorosłych. Będzie miało formę refleksji nad tekstem biblijnym serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Ojca Juliusza Figlaka CR, który jak wiemy, pracuje na Ukrainie. Podzieli się z nami swoimi doświadczeniami z Kresów. Wesprzemy go naszymi modlitwami i ofiarami.
 5. Także w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Można jeszcze przynieść deklaracje i metryki chrztu. Metryki przynoszą tylko te dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.
 6. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Są także „Mały Przewodnik” i „Mały Gość Niedzielny.
 7. W ostatnich dniach zmarły nasze parafianki: Mirosława Kubiak i Elżbieta Walter
  Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.