Ogłoszenia parafialne – niedziela 2 października 2022 r.

 1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na rzecz parafialnego Koła Caritas. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
 2. Wczoraj rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe o godz. 18.00. W poniedziałki nabożeństwo odprawiamy przy grocie Matki Bożej.
 3. W tym tygodniu, z powodu wyjazdu księdza proboszcza na Jasną Górę, biuro parafialne będzie nieczynne. Sprawy niecierpiące zwłoki można załatwić przychodząc do zakrystii – bezpośrednio po wieczornej mszy św. albo umawiając się telefonicznie z ks. Rafałem. Numer podany jest na internetowej stronie parafii.
 4. We wtorek, w liturgii wspominamy św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustynę Kowalską, a w piątek oddajemy cześć Matce Bożej Różańcowej.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. O godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań. W piątek okazja do spowiedzi podczas porannej mszy św. i po południu od g. 17.30.
  Litanię do Najświętszego Serca Jezusa odmówimy w łączności z różańcem.
  W godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach.
 1. Zapraszamy serdecznie na kolejną katechezę dla dorosłych. Odbędzie się ona w czwartek o godz. 19.15.
 2. W przyszłą sobotę o godz. 10.00, będzie odprawiona msza św. w intencji Stowarzyszenia Żywego Różańca z ok. 29 rocznicy powstania Stowarzyszenia. Pół godziny przed mszą św. rozpocznie się modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia i wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 3. W przyszłą niedzielę, na mszy św. o godzinie 11.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcenie różańców. Obecność prosimy potraktować jako obowiązkową.
 4. Przyszła niedziela – druga w miesiącu – to niedziela gospodarcza. Prace w kotłowni parafialnej powoli dobiegają końca. O całkowitych kosztach poinformujemy po ich zakończeniu.
 5. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.
  Są jeszcze „Przewodniki” z ub. tygodnia z książeczką „5Minut z Bogiem”.
  Jest także do nabycia zeszyt specjalny „Gościa Niedzielnego” zatytułowany „Dotyk Miłosierdzia” poświęcony św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Cena – 12 zł.
  Ze stojaka można zabrać „Mały Przewodnik Katolicki” i „List do Chorych”.

11. Zmarł nasz parafianin Włodzimierz Burdajewicz
 Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne