Ogłoszenia parafialne – niedziela 20 listopada 2022

  1. Jeszcze w tym tygodniu – do piątku włącznie – odmawiać będziemy różaniec z wymieniankami w intencji zmarłych.
  2. Ubiegłotygodniowa składka gospodarcza wyniosła 5557 zł. To pozwoliło spłacić kolejną ratę należności za przebudowę kotłowni. Za ofiary bardzo serdecznie dziękujemy.
  3. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę – 27 listopada, na mszy św. o g. 11.00. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa. Po mszy św. będzie spotkanie z rodzicami.
  4. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu, a zarazem rozpoczniemy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  5. Już dzisiaj informujemy, że Roraty w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Dla dzieci Roraty będą w poniedziałki i środy o godz. 18.30.
  6. Jutro – w poniedziałek o godz. 19.15 – kolejna prelekcja Pana Prof. Jerzego Paryska. Tym razem udamy się do maryjnych sanktuariów w Fatimie, Lourdes i La Salette
  7. Komunikat Episkopatu Polski: W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933.  Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  8. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.
  9. Zmarli nasi parafianie: Stanisław Jóźwik i Tomasz Burdajewicz

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.