Ogłoszenia parafialne – niedziela 21 sierpnia 2022 r.

1. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej. Na Caritas zebrano kwotę 1050 zł. Została ona przekazana do Caritas naszej Archidiecezji.
W niedzielę gospodarczą ofiary wyniosły 4900 zł. Ta kwota w całości pokryła koszty zakupu i instalacji monitora, na którym wyświetlamy teksty pieśni. Widać zupełnie inną jakość obrazu. Oby przełożyło się to także na jeszcze lepszy śpiew w naszym kościele.
Wykonaliśmy kilka innych, drobniejszych prac:
– Założyliśmy nową lampę, która oświetla przejście między kościołem a domem parafialnym.
– Przeprowadzono kontrolę stanu piorunochronów na kościele i domu parafialnym. Taki przegląd trzeba zrobić co 5 lat.
– Niedawno dokonaliśmy przeglądu instalacji elektrycznej w budynkach parafialnych. Także ten przegląd jest obowiązkowy co 5 lat.
– Może już w tym tygodniu, a na pewno w następnym, rozpoczną się prace instalacyjne w kotłowni. To jest bardzo poważne zadanie.
Za ofiary, które umożliwiły wykonanie tych prac bardzo serdecznie dziękujemy.

2. W środę, 24 sierpnia obchodzimy święto Św. Bartłomieja Apostoła.
W piątek, 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po wieczornej mszy św. udamy się pod figurę na wspólną modlitwę. Serdecznie zapraszamy. Z racji uroczystości, w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji organizuje kolejny cykl studium przygotowującego do działań w ramach tego duszpasterstwa. Osoby zainteresowane tematem zachęcam do zapoznania się z afiszem wywieszonym w gablocie ogłoszeń i do kontaktu z księdzem proboszczem.

4. Harcerze zajmujący się Fortem informują, że w dniach 27-28 sierpnia, a więc w przyszłą sobotę i niedzielę, w godz. od 10.00 do 18.00, odbywać się będą X Dni Twierdzy Poznań. W programie jest miedzy innymi zwiedzanie Fortu IIa (obok naszego kościoła) i liczne atrakcje dla dzieci przygotowane przez harcerzy, którzy serdecznie wszystkich zapraszają.

5. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.

6. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Roman Olejniczak, Janusz Schweiger i Maria Rojna.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wiecznie spoczywanie.