Ogłoszenia parafialne – niedziela 25 września 2022 r.

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii Ojca Juliusza Figlaka. Cieszymy się, że mógł do nas przybyć i życzymy mu wytrwałości w trudnej pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Drogim Parafianom dziękujemy za ofiary i modlitwy, którymi wsparliśmy dzisiaj Ojca Juliusza.
 2. Pojawiła się kolejna inicjatywa duszpastersko-edukacyjna. Pan prof. Jerzy Parysek – profesor z Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i nasz Parafianin – przygotował dla nas cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Na pielgrzymim szlaku”, w trakcie których będziemy mogli się zapoznać z ideą pielgrzymowania i ciekawymi miejscami pielgrzymkowymi. Pierwszy wykład z tego cyklu odbędzie się już jutro – w poniedziałek – po mszy św. wieczornej, o godz. 19.15, w sali parafialnej. Wykłady połączone będą z wyświetlaniem przezroczy albo filmów. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej okazji. Warto przypomnieć sobie miejsca, które się kiedyś nawiedziło, albo zobaczyć te, do których warto się wybrać, albo… chcielibyśmy się wybrać, ale z jakichś powodów jest to niemożliwe. Jeszcze raz – serdecznie zapraszamy.
 3. W najbliższy czwartek – 29 września – obchodzimy święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Tego dnia msza św. wieczorna w intencji Ojczyzny i Wspólnoty Nieustającego Różańca. Modlić się będziemy także w intencji ks. Rafała z okazji jego imienin.
 4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Z tej racji poranna msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec z rozważaniem.
  Jednocześnie rozpoczynamy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie o godzinie 18.00.
  Zgodnie z tradycją, raz w tygodniu różaniec będzie przy grocie Matki Bożej. Wzorem ubiegłego roku, będzie to w poniedziałek – także o godz. 18.00. Gdyby pogoda była nieodpowiednia, to nabożeństwo będzie w kościele.
 1. W przyszła niedzielę – pierwszą w miesiącu – Panie z Parafialnego Koła Caritas będą zbierały ofiary przeznaczone na działalność Koła. Za ofiary już dzisiaj serdecznie dziękujemy. Osoby potrzebujące pomocy mogą się zgłaszać w godzinach urzędowania. Są one wywieszone w gablocie ogłoszeń.
 2. W tym miesiącu odbyły się pierwsze katechezy dla dorosłych. W każdej uczestniczyło po ok. 10 osób. Mogłoby być więcej…. Ze względów organizacyjnych zmienia się termin tych katechez. Od października będą się odbywały w pierwsze i trzecie czwartki miesiąca, o godz. 19.15. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej oferty duszpasterskiej.
 3. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” – dzisiaj z książeczką „5Minut z Bogiem”.
  Wprowadzamy darmową dystrybucję katolickiej prasy dla dzieci. Na stojaku są wyłożone ostatnie numery wrześniowe i numer październikowy „Małego Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty.
  Ze stojaka można też zabrać „List do Chorych”.
  Wychodząc z kościoła możemy nabyć najnowszy numer naszej „Markowej Gazety” – polecamy.