Ogłoszenia parafialne – niedziela 27 listopada 2022 r.

  1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.Od jutra będziemy trwać na adwentowym czuwaniu na mszach św. roratnich. Roraty w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Dla dzieci Roraty będą w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci do udziału w Roratach. Dzieci na swoją mszę przynoszą serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami – szykujemy prezent dla Małego Jezusa. Na każdej mszy będzie losowanie dwóch figurek Matki Bożej, które dzieci zabiorą do domu, żeby przed nimi odmawiać z rodzicami i rodzeństwem wieczorny pacierz.Dzieci na pierwszych Roratach otrzymają makietę bazyliki św. Piotra, a na kolejnych będą dostawać karteczki z zadaniami adwentowymi. Karteczki te będą się układały w wianuszek wokół bazyliki.
  1. W najbliższą niedzielę – 4 grudnia – będziemy rozprowadzali w naszym kościele świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom w rozmaitych działaniach Caritas naszej Archidiecezji. Ceny świec są wyznaczone przez Caritas. Duża będzie kosztowała 20, a mała 10 zł.Rozprowadzać będziemy także opłatki na stół wigilijny. Za dobrowolne ofiary przy ich nabywaniu już dzisiaj serdecznie dziękujemy.Także w przyszłą niedzielę będzie zbiórka na rzecz naszego Parafialnego Koła Caritas.Będziemy mogli także nabyć kartki świąteczne. Środki pozyskane przy ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc misjonarzom. W tym miejscu składamy podziękowania pani Katarzynie, która dostarcza ręcznie robione kartki świąteczne i okolicznościowe.
  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 16.30. O godz. 18 odmówimy różaniec w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja od spowiedzi w czasie porannej mszy św. i od godz. 17.30 do wieczornej mszy św. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, aby i oni mogli przyjąć komunię św. przed świętami Bożego Narodzenia.
  2. W czwartek o godz. 19.15 będzie kolejna katecheza dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli, a którzy chcieliby pogłębić swoją relację z Panem Bogiem.
  3. Zbliża się czas świąteczny, a po świętach wrócimy do tradycji odwiedzin kolędowych w mieszkaniach Parafian. Jest jednak pewna nowość. W tym roku będziemy odwiedzali parafian, którzy wyrażą wolę przyjęcia kapłana w swoim mieszkaniu. Dlatego prosimy aby w okresie Adwentu zdeklarować taką chęć przyjęcia odwiedzin kolędowych. Można to zrobić na wiele sposobów. Najprościej – wrzucić do koszyczka w czasie składki karteczkę z adresem. Można to także zrobić wysyłając sms-a albo maila. Numer telefonu i adres mailowy są na stronie internetowej naszej parafii. Zaproszenia prosimy składać do świąt Bożego Narodzenia. Kiedy będą zebrane deklaracje-zaproszenia, to wtedy ułożymy szczegółowy grafik odwiedzin. Wszystko wskazuje na to, że odwiedziny rozpoczniemy zaraz po Nowym Roku.
  4. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny”, do którego dołączono kalendarz na przyszły rok, i „Przewodnik Katolicki” – dzisiaj z książeczką „5 Minut z Bogiem”.Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć najnowszy numer naszej parafialnej „Markowej Gazety”.