Ogłoszenia parafialne – niedziela 28 sierpnia 2022 r.

 1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od tego tygodnia rozpoczniemy przyjmowanie intencji mszalnych na przyszły rok.
  Informujemy jednocześnie, że od 1 stycznia zmianie ulegnie godzina odprawiania wieczornych mszy św. Wracamy do kiedyś obowiązującej godziny – czyli 18.00. Nabożeństwa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu (majowe, czerwcowe, różaniec) będą odprawiane po wieczornych mszach św.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o g. 18.00 różaniec w intencji powołań kapłańskich.
  W piątek spowiedź podczas porannej mszy św. i po południu od g. 17.30 do rozpoczęcia mszy św.
  W sobotę poranna msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec i rozważanie maryjne.
 1. W piątek służymy chorym z posługą sakramentalną.
 2. W tym tygodniu dzieci i młodzież wracają do zajęć szkolnych. W ich intencji będziemy się modlić w przyszłą niedzielę. Zapraszamy dzieci na mszę św. o g. 11.00. Byłoby dobrze gdyby dzieci przyszły ze swoimi tornistrami. Zostaną one pobłogosławione.
 3. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy ze zgromadzenia OO. Oblatów. Podzielą się oni swoimi doświadczeniami misyjnymi. Będą rozprowadzać kalendarze misyjne.
 4. Od przyszłej niedzieli wraca tradycja śpiewania Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. Godzinki śpiewamy w niedziele o g. 7.40.
 5. Po przerwie wakacyjnej wracają dyżury w biurze Caritas. Godziny otwarcia są wywieszone w gablocie ogłoszeń. Potrzebujący mogą się zgłaszać po pomoc. Może takiej pomocy potrzebują rodziny w kontekście początku nowego roku szkolnego.
 6. Harcerze zapraszają na Festyn Rodzinny. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę – 4 września – w godzinach od 13.30  (po ostatniej mszy św.) do 17.00. Będzie moc atrakcji dla dzieci, a także punkt gastronomiczny gdzie będzie można wypić kawę i zjeść pyszne domowe ciasta. Podczas festynu podjedzie „gratowóz”, w którym można oddać elektro śmieci i zużyte baterie. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 Minut z Bogiem” w cenie 9,50. Jest także kilka zeszytów w cyklu „Historia” poświęconych tematowi „Wielkopolska w czasach okupacji” – cena 6 zł.
  Wychodząc z kościoła możemy nabyć najnowszy numer naszej parafialnej „Markowej Gazety” – polecamy.