Przejdź do treści

Ogłoszenia parafialne – niedziela 30 października 2022 r.

  1. Jutro zapraszamy na ostatnie już nabożeństwo różańcowe. Mimo poniedziałku, odprawimy je w kościele.
  2. Zapraszamy rodziców z dziećmi na „Bal Wszystkich Świętych”. Odbędzie się on jutro, w poniedziałek – 31 października, po wieczornej mszy św. Najpierw będą pokazy pirotechniczne na boisku, a potem przejdziemy do sali parafialnej i tam będzie zabawa dla dzieci, a także małe, słodkie „co nieco”.
  3. W wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego. Przypominamy, że uczestniczenie w nabożeństwie na cmentarzu nie jest równoważne ze spełnieniem obowiązku uczestniczenia we mszy św.
   Nabożeństwa na poznańskich cmentarzach odprawione będą o godz. 15.00.
   W środę – 2 listopada – obchodzimy Dzień Zaduszny. Jest to dzień modlitwy Kościoła za zmarłych oczekujących pełni zbawienia. Msze św. w naszym kościele odprawimy o g. 7.30, 9.00, 16.00 i 18.30.
  1. W oktawie Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny każdego dnia dla jednego zmarłego. Warunki zyskania odpustu:
   – stan łaski i Komunia św.
   – nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
   – odmówienie „Ojcze nasz”, Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
  1. Imiona zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie można podawać na kartkach wyłożonych na skarbonie za ławkami.
   Wymienianki rozpoczniemy w czwartek 3 listopada. Tego dnia modlić się będziemy za zmarłych członków Stowarzyszenia Żywego Różańca. Połączymy tę modlitwę z czwartkową z adoracją Najświętszego Sakramentu. Adorację rozpoczniemy – jak zawsze – o g. 16.30.
   Różaniec za zmarłych będziemy odmawiać codziennie z wyjątkiem sobót i niedziel. Po porannej mszy św. odmówimy jedną dziesiątkę różańca, a o godz. 18.00 – cały różaniec. W środę – kiedy o g. 18.00 jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – różaniec będzie po Nowennie. Odmówimy wtedy 2 albo 3 dziesiątki.
  1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas porannej mszy św. a po południu od g. 17.30. W godzinach porannych odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św.
   W sobotę poranna msza św. wynagradzająca, a po niej różaniec i rozważanie.
  1. W przyszłą niedzielę – pierwszą niedzielę miesiąca – panie z Parafialnego Koła Caritas będą zbierały ofiary przeznaczone na działalność Koła.
  2. Dochodzą słuchy, że po osiedlu krążą podejrzane osoby wyłudzające pieniądze. Jak to już wielokrotnie było mówione, także w odezwach policji, nie wpuszczamy obcych osób do mieszkania. Żadna instytucja, czy firma nie wysyła swoich przedstawicieli do domów. Do wszelkich próśb o pomoc podchodźmy ostrożnie i roztropnie.
  3. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” – z książeczką „5 Minut z Bogiem”, w cenie 9,50 zł.. Jest jeszcze do nabycia kieszonkowy Kalendarzyk na 2023 z informatorem o parafiach i godzinach mszy św. w kościołach naszej Archidiecezji. Cena kalendarzyka – 10 zł.
  1. Zmarł nasz parafianin Stanisław Magdziarz
   Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie