Ogłoszenia parafialne – niedziela 31 lipca 2022 r.

 1. Dzisiaj kończy swoją posługę w Szpitalu im. Strusia, a przede wszystkim w naszej parafii ks. Michał Szymandera. Dziękujemy mu za tę posługę i życzymy aby pięknie realizował swoje kapłaństwo w każdym miejscu, w którym Kościół go potrzebuje.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W czwartek, od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 różaniec w intencji powołań.
  W piątek okazja do spowiedzi przed poranną mszy św. i po południu od godz. 17.30 do mszy św. wieczornej. Nie będzie spowiedzi w czasie mszy św.
  W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  W sobotę poranna msza św. wynagradzająca. Po mszy św. odmówmy różaniec wraz z rozważaniem maryjnym.
  3. W sobotę 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  4. Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, przekazujemy kilka informacji „gospodarczych”. Chodzi o następujące projekty:
  a. Wykonano już prace na zewnątrz kościoła. Dokończyliśmy elewację przypór za prezbiterium oraz fundamentów, odnowiono schody do kaplicy św. Matki Teresy.
  Pomalowane zostały barierki na schodach i zewnętrzne drzwi do kaplicy. Tę pracę wykonała i farbę zakupiła jedna z rodzin naszej parafii. Serdeczne podziękowania!!!
  b. Prace wewnątrz kościoła, które obejmować będą skucie i odnowienie miejsc zagrzybionych. To wymagać będzie także pomalowania sporych powierzchni ścian. Chodzi przede wszystkim o lewą ścianę kościoła i ścianę w prezbiterium.
  W związku z problemem zagrzybienia pojawił się też projekt zamontowania w tylnych oknach jednej uchylnej szyby. W ten sposób poprawiłaby się wentylacja kościoła. To sprawa niezwykle ważna przy eliminacji zagrzybienia. Zwróćmy uwagę, że w naszym kościele żadne okno się nie otwiera. W tym temacie nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń. Przede wszystkim nie mamy wykonawcy.
  c. Remont kotłowni. Wybrana została wersja dwóch źródeł ciepła, a mianowicie kondensacyjny piec gazowy i pompa ciepła w systemie „powietrze – woda”. Połączone one będą „hybrydowo”. Podstawowym źródłem będzie pompa ciepła, a w razie większego zapotrzebowania na ciepło, załączy się także piec gazowy. Te urządzenia zostały już zakupione. Koszt zakupu to kwota 43 tys. zł. Trzeba jeszcze zakupić osprzęt i wszystko zainstalować.
  d. Nowy system wyświetlania tekstów pieśni. Dotychczasowy nie spełnia swej funkcji. Przy słonecznej pogodzie widoczność tekstu jest niemal zerowa. Za przykładem katedry, w naszym kościele teksty pieśni będą wyświetlane na monitorze. Monitor będzie zainstalowany nad drzwiami do zakrystii. Łączne koszty zakupu potrzebnych urządzeń i robocizny przy zamontowaniu i podłączeniu sprzętu wyniesie ok. 4 tys. zł.

  Wszystkie te prace powinny być wykonane w drugiej połowie sierpnia – tak obiecują wykonawcy.
  Realizacja tych projektów będzie możliwa dzięki środkom, które zostały do dyspozycji parafii z tzw. daniny diecezjalnej, po przekazaniu do Kurii należności na Katedrę, Seminarium i Caritas. Daninę złożyły 403 rodziny. Oczywiście najwięcej środków pochodzi z ofiar składanych w kościele i wpłacanych na konto parafii. Za wszystkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy!

 1. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki” – dzisiaj z książeczką „5 Minut z Bogiem”.
 2. Zmarli nasi parafianie: Edward Szymkowiak, Gabriela Szczepaniak i Róża Kapustka
  Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wiecznie spoczywanie.