Ogłoszenia parafialne – niedziela 4 grudnia 2022 r.

 1. Przeżywamy Adwent. Zapraszamy do udziału w Roratach. Odprawiamy je codziennie – w dni powszednie o godzinie 7.00, a dla dzieci w poniedziałki i środy o godzinie 18.30.
 2. Dzisiaj rozprowadzamy w naszym kościele świece adwentowe. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na pomoc dzieciom w ramach różnych akcji Caritas naszej Archidiecezji. Ceny świec są wyznaczone przez Caritas. Duża kosztuje 20, a mała 10 zł.
  Rozprowadzamy także opłatki na stół wigilijny. Za dobrowolne ofiary przy ich nabywaniu już dzisiaj serdecznie dziękujemy.
  Także po mszach św. jest przeprowadzana zbiórka na rzecz naszego Parafialnego Koła Caritas.
  Możemy też nabyć kartki świąteczne. Środki pozyskane przy ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc misjonarzom.
 1. W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia od godziny 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać Godzinę Łaski. Będzie wystawienie Najświętszego Sakrament, adoracja, modlitwy, różaniec. Serdecznie zapraszamy do udziału. Po wieczornej mszy św. udamy się do groty na krótką modlitwę przed figurą.
 1. Przyszła niedziela – druga w miesiącu to tzw. niedziela gospodarcza. Za wszelkie ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii serdecznie dziękujemy.
 2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 19.15 będzie kolejna prelekcja Pana Prof. Jerzego Paryska. Udamy się do kilku sanktuariów i ciekawych miejsc pielgrzymkowych. Będzie to już ostatnie spotkanie z tego cyklu. W tym miejscu składamy Panu Profesorowi serdecznie podziękowanie za inicjatywę, pracę włożoną w przygotowanie prelekcji i ciekawy przekaz. Ci, którzy skorzystali z zaproszenia usłyszeli i zobaczyli wiele ciekawych rzeczy.
 3. Przypominamy o zaproszeniach na odwiedziny kolędowe. Żeby ułatwić przekazywanie tych zaproszeń, na skarbonie za ławkami są wyłożone karteczki i długopis. Wychodząc z kościoła można na karteczce napisać adres i wrzucić do skarbony.
 4. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Jest także do nabycia specjalny zeszyt „Przewodnika” z cyklu „Historia” poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu. Cena zeszytu – 6 zł.