Ogłoszenia parafialne – niedziela 4 września 2022 r.

 1. Przypominamy, że harcerze zapraszają na festyn Rodzinny. Odbędzie się on dzisiaj w godzinach od 13.30 do 17.00. Będą rozmaite atrakcje dla dzieci, a także punkt gastronomiczny z „małym co nieco”. Podczas festynu podjedzie „gratowóz”, w którym można oddać elektro-śmieci i zużyte baterie. Serdecznie zapraszamy.
 2. Ze względu na to, że dzisiejsza niedziela ma charakter „oblacko-misyjny”, nie ma zbiórki na parafialną Caritas. Jednocześnie przypominamy, że po przerwie wakacyjnej wznawia swoją działalność nasze biuro Caritas.
 3. Jutro, 5 września, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty, patronki naszej kaplicy. Jest to nasz „mały odpust”. Z tej okazji zapraszamy na poniedziałkową, wieczorną mszę św. odpustową, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. Marcin Janecki, dyrektor Caritas naszej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy na odpustową mszę św.
 4. Na stojaku przy wejściu na chór wyłożone są deklaracje zgłoszeniowe dzieci do I Komunii św. Rodziców dzieci rozpoczynających trzecią klasę szkoły podstawowej prosimy o jak najszybsze zgłoszenie dzieci pierwszokomunijnych. Wypełnione deklaracje można oddać w zakrystii, wrzucić do koszyczka w czasie składki, albo do skarbony stojącej za ławkami. I Komunia św. odbędzie się 14 maja 2023 roku.
 5. Ze względów „logistyczno-personalnych”, przygotowanie do bierzmowania wznowimy w październiku. Jak napisano w ostatnim numerze „Markowej Gazety”, w tym roku nie utworzymy nowej grupy przygotowującej się do bierzmowania. Będzie tylko kontynuacja przygotowań rozpoczętych w ubiegłym roku.
 6. W czwartek, 8 września, obchodzimy liturgiczne święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej mszy św. udamy się pod figurę, na wspólną modlitwę. Serdecznie zapraszamy.
 7. Zgodnie z tym, o czym można przeczytać w ostatniej „Gazecie Markowej”, w czwartek 8 września (drugi czwartek miesiąca) serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach dyskusyjnej katechezy dla dorosłych. Spotkanie odbędzie się o g. 19.15 w sali parafialnej. Pierwsze spotkanie będzie miało charakter programowy. Porozmawiamy na temat formuły tych spotkań i tematyki. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.
 8. Przyszła niedziela – druga w miesiącu – to niedziela gospodarcza. Informujemy, że trwają prace w parafialnej kotłowni. W tym tygodniu zdemontowano stary piec. Teraz kolej na prace montażowe nowych pieców.
 9. W dniach 8-10 września w kościele Najświętszego Serca Jezusa na Jeżycach odbędą się „Rekolekcje Fatimskie”. Zaprasza na nie Apostolat Maryjny. Szczegóły podane są na afiszu w gablocie ogłoszeń.
 10. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”. Są także „Mały Przewodnik” i „Mały Gość Niedzielny”. Można nabyć jeszcze zeszyt w cyklu „Historia”, który jest poświęcony tematowi „Wielkopolska w czasach okupacji”. Ze stojaka przy schodach na chór można zabrać „Misyjne Drogi” i „List do Chorych”.
  Jest jeszcze do nabycia ostatni numer naszej parafialnej „Markowej Gazety”.
 1. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Tomasz Kamiński, Mariusz Nowak i Józef Palacz.
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci