Ogłoszenia parafialne – niedziela 7 sierpnia 2022 r.

  1. Dwa tygodnie temu, w niedzielę 24 lipca w związku z poświęceniem pojazdów, zebrano ofiary na kwotę 585 zł. Środki te zostały przekazane na fundusz wsparcia dla misjonarzy. Za ofiary serdecznie dziękujemy.
  2. W tym miesiącu msza św. za Ojczyznę, którą zawsze odprawiamy w drugi poniedziałek miesiąca będzie odprawiona wyjątkowo w najbliższy wtorek o g. 18.30. Przed mszą św. będzie odmówiony różaniec w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu, we wtorek 9 sierpnia obchodzimy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein – patronki Europy, a w środę 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca.
  4. Najbliższa niedziela – druga w miesiącu – to niedziela gospodarcza. O planowanych pracach mówiliśmy w ub. tygodniu. Mimo wszystkich trudności będziemy realizować kolejne zadania.
  5. Członków Żywego Różańca i Nieustającego Różańca informujemy, że 10 września o godz. 11.0 w Kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu będzie ogólnodiecezjalne spotkanie tych Wspólnot. W październiku natomiast odbędą się rekolekcje dla członków tych wspólnot. Ze szczegółami można się zapoznać w gablocie ogłoszeń. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.
  6. Wobec pojawiających się pytań, informujemy, że uroczystość I Komunii św. w przyszłym roku odbędzie się w drugą niedzielę miesiąca, czyli 14 maja. Stałą zasadą jest – I Komunia w drugą niedzielę maja.
  7. Polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” i „Przewodnik Katolicki”.

 

  1. W ostatnich dniach zmarli nasi parafianie: Edward Bilengrek i Paweł Strugarek

Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wiecznie spoczywanie.