Ogłoszenia parafialne – niedziela 8 stycznia 2023 r.

  1. Dzisiaj w Niedzielę Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją Żłóbek i choinki będą stały w naszym kościele do 2 lutego – do Ofiarowania Pańskiego zwanego także świętem Matki Bożej Gromnicznej.
  2. Dzisiejsza niedziela – druga w miesiącu, tzw. gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane w kościele, wpłacane na konto i składane przy okazji odwiedzin kolędowych.
  3. W najbliższą sobotę – 14 stycznia – w naszym kościele, po mszy św. wieczornej będzie koncert kolęd w cyklu POZNAŃSKIE KOLĘDOWANIE. Wystąpi ŻEŃSKI CHÓR KÓRNICKIEGO OŚRODKA KULTURY, który ma w swoim repertuarze rozmaitego rodzaju muzykę, w tym sakralną. U nas chórzystki zaśpiewają znane i piękne polskie kolędy. Serdecznie zapraszamy – sobota 14 stycznia po mszy św. wieczornej, czyli ok. g. 18.45.
  4. Po raz kolejny przypominamy, że od 1 stycznia msze św. wieczorne odprawiamy o godz. 18.00.
  5. Trwają odwiedziny parafian w ramach tradycyjnej kolędy.

W tym tygodniu program odwiedzin jest następujący:

Poniedziałek         nr 63/12 – 67         – g. 16.00

Wtorek                  nr 69-72                 – g. 16.00

nr 126                    – g. 18.45

Czwartek               nr 50-58                 – g. 16.00

W czwartek biuro parafialne w godzinach popołudniowych będzie nieczynne.

Przypominamy, że nie możemy już dopisywać do zaplanowanych tras kolejnych rodzin bo przeciągałby to odwiedziny do późnych godzin wieczornych. Jeżeli ktoś, z jakichś powodów nie zgłosił chęci przyjęcia kolędy, a koniecznie chciałby to uczynić, to jedyną możliwością jest dzień 1 lutego. Jest już kilka zgłoszeń. Na ten dzień możemy przyjąć maksymalnie 15 zgłoszeń.

  1. Informujemy, że od kilku dni parafia ma nowy adres mailowy i nowy numer telefonu. Póki co stary numer stacjonarny jeszcze istnieje. Jest on czynny tylko w godzinach urzędowania biura parafialnego. Nowy numer parafii (komórkowy) jest czynny cały czas. Jeżeli nie nikt nie odbierze, to prosimy o pozostawienie informacji na poczcie głosowej, albo przysłanie sms-a – wtedy oddzwonimy. Bez tego nie oddzwaniamy, bo nie wiadomo kto i w jakiej sprawie dzwonił. Trudno oddzwaniać do kogoś oferującego, np. najlepsze na świecie garnki czy coś podobnego. Dotychczasowy adres poczty elektronicznej i nr tel., które są prywatnymi numerami ks. proboszcza, pozostają oczywiście czynne, ale raczej prosimy o korzystanie z nowego numeru i adresu parafialnego.
  2. Jak zawsze polecamy prasę katolicką – „Gość Niedzielny” – w nowej cenie 10 zł i „Przewodnik Katolicki” także w nowej cenie – 9 zł.
  3. Zmarł nasz parafianin Aleksander Milej.

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie.