VII Niedziela Zwykła, rok C – 24.02.19 r.

 1. Zbliża się nasz parafialny dzień całodobowej modlitwy Nieustającego Różańca w intencji Ojczyzny. W tym miesiącu modlimy się w najbliższy czwartek 28 lutego. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w ten łańcuch modlitwy różańcowej. Zapraszamy też na Mszę św. w intencji Ojczyzny w najbliższy czwartek o 18:00.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w godz. 16:30–18:00. Nabożeństwo I soboty miesiąca po wieczornej Mszy św. W piątek i sobotę odwiedziny chorych.
 1. Przypominamy, że w każdy czwartek w kaplicy w godz. 16:30–18:00 jest okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ponadto zapraszamy do osobistej modlitwy każdego dnia – kaplica otwarta jest codziennie od rannej do wieczornej Mszy św.
 1. Niedługo rozpoczyna się Wielki Post. Od Środy Popielcowej 6 marca rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne.
 1. Zapraszamy młodzież na spotkanie duszpasterstwa. Tym razem, w ostatni czwartek przed Wielkim Postem, spotykamy się na integracji: pizza, gry i film. Zakończenie ok. północy. Można przyjść tylko na część spotkania. Początek o 20:00 w salce.
 1. Przypominamy o drugim terminie spotkania dla młodzieży 8 SP i 3 gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania: wspólne spotkanie 26 lutego, Dom Parafialny, godz. 19:00.
 1. Zapraszamy młodzież na wyjazdowe rekolekcje wielkopostne i integrację do Mościenicy k. Kórnika. Wyjazd w piątek 29 marca popołudniu; powrót w niedzielę 31 marca ok. 10:15. Koszt 40 zł. Szczegóły i zapisy w zakrystii lub u ks. Jarka. WIĘCEJ
 1. Zespół dziecięcy zaprasza wszystkie dzieci – także te, które nie śpiewają w chórku – z okazji tłustego czwartku na wspólne przygotowywanie i jedzenie gofrów oraz ciasteczek. Czwartek 28 lutego, godz. 16:30 w Domu Parafialnym.
 1. Próba zespołu dziecięcego w najbliższą niedzielę o 10:00. Zapraszamy dziewczynki i chłopców chcących śpiewem chwalić Pana Boga.
 1. W „Przewodniku Katolickim” dostępny jest dziś dodatek – modlitewnik „5 minut z Bogiem” na marzec. Jest to bardzo dobra i praktyczna pomoc w codziennej, regularnej modlitwie.
 1. Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało modlitewnik dla dorosłych i dla seniora. Modlitewnik zawiera: modlitwy i pieśni; mały katechizm; przydatne informacje dotyczące świąt, sakramentów i postów. Modlitewnik dla seniora został przygotowany z myślą o osobach starszych w dużej, czytelnej czcionce. Modlitewniki do nabycia w zakrystii w cenie 17 i 18 zł.