VIII Niedziela Zwykła, rok C – 03.03.19 r.

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o 7:30, 9:00, 16:00, 18:00 i 19:00. Tego dnia obowiązuje post ścisły pozwalający na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Obowiązuje on wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia. Natomiast wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia aż do końca życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, podobnie jak we wszystkie piątki całego roku.
 1. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy od Środy Popielcowej. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. w środę, na porannej i wieczornej w czwartek i piątek oraz podczas Mszy niedzielnych (także w sobotę wieczór). Poranna Msza w sobotę bez nauki. Rekolekcje poprowadzi ks. wikariusz. Msze św. w czasie rekolekcji będą odbywały się w kościele.
 1. Droga krzyżowa w piątki – dla dzieci o 17:00, dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św. Gorzkie żale w niedziele o 17:00. Kazania pasyjne wygłosi ks. wikariusz.
 1. W niedzielę Caritas parafialna przeprowadza zbiórkę na potrzebujących naszej parafii. Z kolei w Środę Popielcową zbiórka na Caritas Archidiecezjalną. Przypominamy, że w każdy I i III poniedziałek miesiąca Caritas naszej parafii ma dyżur w godz. 18:30–20:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.
 1. W czwartek 7 marca o 18:30 zostanie odprawiona w naszym mieście tradycyjna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą św. w Farze o 18:00 i uda się na Plac A. Mickiewicza. Nasza parafia została zaproszona do niesienia krzyża.
 1. W tym tygodniu, z racji na Drogę Krzyżową ulicami Poznania i niesienie krzyża m.in. przez naszą młodzież, nie będzie spotkania duszpasterstwa młodzieży.
 1. W czwartek w kaplicy w godz. 16:30–18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 10:00 w Domu Parafialnym.
 1. Parafia organizuje wyjazd na dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum
  w terminie 1–5 lipca. Miejsce: Ośrodek Caritas w Ostrowcu k. Wałcza: http://ostrowiec.caritas.pl/. Koszt ok. 300-350 zł (staramy się o dofinansowanie wypoczynku, stąd dokładna cena będzie znana później). Zakwaterowanie w pokojach 4- i 5-osobowych z łazienkami. Posiłki: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek, kolacja. Ośrodek ma strzeżoną plażę pod opieką ratownika; rowery wodne; duży teren zieleni; boiska do piłki nożnej i siatkówki. Zapisy w zakrystii lub u ks. Jarka.
 1. 10.Chórek dziecięcy zaprasza dzieci na warsztaty wielkanocne, podczas których przygotowywane będą zajączki ze skarpet i ozdabiane koszyczki do święconki. Sobota 30 marca o 10:00 w Domu Parafialnym. Prosimy, by dzieci przyniosły skarpetki, ryż, kolorowe tasiemki, igłę, nitkę, sztuczne kwiatki. Próba zespołu dziecięcego w najbliższą niedzielę o 10:00.
 1. Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydało modlitewnik dla dorosłych i dla seniora. Ten drugi został przygotowany z myślą o osobach starszych w dużej, czytelnej czcionce. Modlitewniki
  w cenie 17 i 18 zł do nabycia przy wyjściu z kościoła. Tam także do nabycia przygotowany przez „Przewodnik Katolicki” tzw. „Pomocnik wielkopostny – 40 dni z Bogiem”. Cena 3,5 zł.