XXII Niedziela Zwykła, rok C – 01.09.19 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy w naszej Ojczyźnie 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach polecamy wszystkich, którzy bohatersko walczyli o naszą wolność, a Miłosiernemu Bogu zawierzamy wszystkie ofiary tego czasu cierpienia i pogardy dla godności człowieka, szczególnie wszystkich, którzy zginęli podczas walk i bitew oraz w nazistowskich obozach koncentracyjnych i sowieckich łagrach.
 2. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którym dziękujemy za wygłoszone do nas Słowo Boże oraz za wspólną modlitwę. Po Mszach Ojcowie Oblaci przed kościołem rozprowadzają „Kalendarze misyjne” na 2020 rok – ofiary za ich kolportaż przeznaczone są na dzieła ewangelizacyjne i misyjne zgromadzenia.
 3. W naszej parafii kończy swoją wspaniałą, prawie siedmioletnią posługę duszpasterską Ksiądz Senior Kanonik Bolesław Wacław Kryś, który z dniem 29 sierpnia zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Poznaniu w Antoninku przy ul. Sędziwoja. Uroczysta Msza Dziękczynna i pożegnanie Księdza Kanonika odbędzie się w niedzielę 8 września o godz. 12.30. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. 
 4. Rozpoczyna się nowy Rok Szkolny. Polecamy w naszych modlitwach wszystkich nauczycieli, uczniów naszych szkół i rodziców, aby umacniali się w tym intensywnym czasie pracy i nauki wszelkimi łaskami oraz Darami Ducha Świętego, a Boża Opatrzność niech zawsze nad nimi czuwa. 
 5. W poniedziałek 2 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 na Osiedlu Czecha 59 o godz. 11.30 odbędzie Miejska Inauguracja Roku szkolnego 2019/2020, na którą zaprasza Prezydent Miasta Poznania.
 6. We wtorek 3 września o godz. 16.30 odbędzie się w bibliotece parafialnej spotkanie z wielokrotnie nagradzaną poetką, mieszkanka naszego osiedla, Panią Jolantą Bąk.  Swoje utwory będzie recytować autorka. Wszystkich pasjonatów poezji  i parafian zapraszamy.
 7. W czwartek 5 września obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. W tym dniu, ponieważ mamy Całodzienną Kaplicę Adoracji, której patronuje, odbędzie się po raz pierwszy nasz „Mały Odpust Parafialny”. Zapraszamy na Mszę o godz. 18.30, której będzie przewodniczył Ksiądz Profesor Doktor Habilitowany Zbigniew Teinert – profesor teologii moralnej i katolickiej nauki społecznej  Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek 5 września: od godz. 16.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 18.00 adoracja prowadzona przez kapłana), o godz. 18.30 Msza w intencjach o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii,
  – w piątek 6 września: od godziny 9.00 odwiedzać będzie swoich chorych ksiądz proboszcz, od godz. 16.30 spowiedź dla wszystkich parafian, o godz. 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Koronka, o 18.30 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,
  – w sobotę 7 września: o godz. 8.00 Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, od godz. 9.00 odwiedzi chorych Ksiądz Kustosz.
 9. Za tydzień w niedzielę 8 września V Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, zaprasza mieszkańców Osiedla Czecha i naszych parafian na „Harcerski Festyn Rodzinny”, który odbędzie się przy naszym kościele w godzinach od 13.30 do 17.00. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do udziału.
 10. Również za tydzień w niedzielę 8 września, podczas Mszy o godz. 11.00, poświęcone zostaną tornistry i przybory dzieci z klas I i II oraz plecaki dzieci z przedszkola. Pamiętamy, że wszystkie ofiary zbierane w tym dniu, będą przeznaczone na nasze prace remontowe i inwestycje.
 11. Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj tradycyjnie po Mszach ofiary na potrzebujących wsparcia parafian. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i dobroć Waszych serc.
 12. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Markowej Gazety” oraz prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i inne czasopisma. Wyłożone są również darmowe numery pisma „Miłujcie się”. Zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 13. Pamiętamy, że 1 września nastąpiły zmiany godzin Mszy Świętych i funkcjonowania biura parafialnego w naszej parafii:
  Msze Św. w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 – z udziałem dzieci, 12.30 i wieczorem jedna Msza o godz. 18.30 z udziałem młodzieży,
  Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 7.30 i 18.30,
  Biuro parafialne otwarte w poniedziałki, piątki i soboty od godz. 10.30 do 12.00 oraz we wtorki i czwartki od godz. 16.30 do 18.00,
  – w środy oraz uroczystości kościelne biuro zamknięte.
 14. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:

  Przemysław Cholewa, kawaler, zam. Poznań i Marta Wydmuch, panna, zam. Poznań – zapowiedź 3
  Jakub Dziabaszewski, kawaler, zam. Poznań i Aleksandra Dobrowolska, panna, zam. Swarzędz – zapowiedź 2

 15. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom pięknego niedzielnego dnia, wielu łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu oraz opieki Matki Najświętszej  dla nas i naszych rodzin.

 

ks. proboszcz
Artur Rembalski