XXIII Niedziela Zwykła, rok C – 08.09.19 r.

 1. Dzisiaj podczas uroczystej Eucharystii o godz. 12.30 żegnamy Księdza Kanonika Bolesława Wacława Krysia, który przez prawie siedem lat pomagał w naszym duszpasterstwie. Od dnia 29 sierpnia zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Poznaniu w Antoninku przy ul. Sędziwoja. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za te lata sumiennej, gorliwej i wytrwałej posługi kapłańskiej, szczególnie w sprawowaniu codziennej Eucharystii, w zawsze ciekawych oraz inspirujących kazaniach oraz w spotkaniach ze Słowem Bożym. Dziękujemy za niezliczonych godziny spędzone w konfesjonale, tj. w służbie w przebaczającym spotkaniu z Chrystusem. Dziękujemy za troski o osoby starsze i radość dzielenia się swoim ogromnym doświadczeniem z kapłanami oraz wspólnotami działającymi przy parafii. Dziękujemy za wszystko, za przykład niezłomnego kapłaństwa, otwartości, kultury oraz swojego duszpasterskiego humoru. Życzymy Księdzu Kanonikowi w nowym miejscu miłych spotkań oraz kapłańskich wspomnień z wieloma kolegami kapłanami, z którymi będzie Ksiądz teraz mieszkał. Prosimy o nas pamiętać w modlitwie i zawsze być pewnym naszej modlitwy oraz zapewnienia, że drzwi naszego kościoła i plebani są zawsze szeroko otwarte. Szczęść Boże. 
 2. Serdeczne podziękowania składa naszym Parafianom Ojciec Daniel Biedniak ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, który w ubiegłą niedzielę rozprowadzał „Kalendarze misyjne” na 2020 rok. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na dzieła ewangelizacyjne i misyjne.
 3. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane podczas dzisiejszych Mszy na nasze prace remontowe, inwestycyjne i porządkowe; dziękuję za wszystkie wpłaty na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za dobroć i szczodrość Waszych serc.
 4. Rozpoczął się nowy rok szkolny. Przypominam, że wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej są zaproszone wraz z rodzicami i rodziną na Eucharystię o godz. 11.00. Dzisiaj podczas tej Eucharystii zostaną poświęcone tornistry i plecaki naszych dzieci. Po Mszy krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców.
 5. Naszą młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej, zapraszam na Msze o godz. 18.30. Dzisiaj po Mszy krótkie spotkanie informacyjne.
 6. W dniu dzisiejszym V Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, zaprasza mieszkańców Osiedla Czecha i naszych parafian na „Harcerski Festyn Rodzinny”, który obywać  się będzie przy naszym kościele w godzinach od 13.30 do 17.00. Serdecznie w imieniu organizatorów zapraszam do udziału.
 7. Dziękuję w imieniu Parafialnego Zespół Caritas za wszystkie ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę na potrzebujących naszego wsparcia parafian – udało się zebrać 849 zł. Dziękuję również  Paniom z PZC za pomoc w zbiórce – serdeczne Bóg zapłać .
 8. W poniedziałek 9 września o godz. 18.30 Msza święta w intencjach naszej Ojczyzny. Przed Mszą o godz. 18.00 modlitwa różańcowa. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.
 9. W dniach 9, 10 i 11 września udajemy się z Parafialną Pielgrzymką do Trójmiasta, Malborka i Torunia. Wyjazd w dniu 09 września w poniedziałek o godz. 6.15 przy wejściu nr 114 na os. Czecha. Polecamy się modlitwom naszych parafian i będziemy również pamiętać o modlitwie w intencjach naszej wspólnoty.
 10. W czwartek 12 września spotkanie wspólnoty młodzieżowej o godz. 20.00 w  kaplicy.
 11. W piątek 13 września serdecznie zapraszam na spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Spotkanie na probostwie o godz. 19.30.
 12. W sobotę 14 września obchodzić będziemy w Kościele Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu dwa bardzo ważne wydarzenia:
  – naszych Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy przy Parafialnym Misyjnym Krzyżu o godz. 15.00; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Litanię do Narodu Polskiego w ramach ogólnopolskiej akcji przebłagania za grzechy w naszej Ojczyźnie,
  – naszą młodzież zapraszam na Dzień Wspólnoty Parafialnych Duszpasterstw Młodzieżowych w parafii Chrystusa Odkupiciela na os. Warszawskim. Rozpoczęcie o godz. 15.00. W programie m.in. Eucharystia, posiłek, świadectwa i koncert zespołów muzycznych.
 13. Przed kościołem do nabycia nowy numer naszej „Markowej Gazety” oraz prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 14. Za tydzień w niedzielę 15 września przed kościołem zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej archidiecezji.
 15. Pamiętamy, że od 1 września nastąpiły zmiany godzin Mszy Świętych i funkcjonowania biura parafialnego w naszej parafii:
  Msze Św. w niedzielę o godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.30 i wieczorem jedna Msza o godz. 18.30 (z udziałem młodzieży),
  Msze św. w tygodniu od poniedziałku do soboty o godz.: 7.30 i 18.30,
  – biuro parafialne otwarte w poniedziałki, piątki i soboty od godz. 10.30 do 12.00 oraz we wtorki i czwartki od godz. 16.30 do 18.00,
  – w środy oraz uroczystości kościelne biuro zamknięte.
 16. W poniedziałek 9 września biuro parafialne wyjątkowo zamknięte.
 17. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa:

  Jakub Dziabaszewski, kawaler, zam. Poznań i Aleksandra Dobrowolska, panna, zam. Swarzędz – zap. 3.
  Sebastian Badurski, cyw. zw.,zam. Poznań i Marta Ciwińska, cyw. zw., zam. Poznań – zap.  1.

 18. Życzymy wszystkim Parafianom wszelkich łask Bożych w tym pięknym niedzielnym dniu, a w rozpoczynającym się tygodniu opieki Matki Bożej i naszych Świętych Patronów dla nas oraz naszych rodzin.

 

ks. proboszcz
Artur 
Rembalski