XXIV Niedziela Zwykła, rok C – 15.09.19 r.

 1. Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary przekazywane podczas ubiegłej niedzieli  na nasze prace remontowe, inwestycyjne i porządkowe – udało się zebrać 4638 zł, dziękuje za wszystkie wpłaty na konto parafialne – Bóg zapłać za dobroć i szczodrość Waszych serc.
 2. Dziękuję w imieniu Rektorów i Dziekanów uczelni katolickich w Polsce i Dyrektorów szkół katolickich naszej archidiecezji za ofiary przekazywane dzisiaj po mszach do puszek na funkcjonowanie i rozwój tych placówek naukowych i oświatowych.
 3. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – w naszych modlitwach polecamy szczególnie wszystkie media katolickie, redaktorów, dziennikarzy i pracowników radia i telewizji; zwłaszcza naszego Katolickiego Radia –„EMAUS”, prosząc Kochającego Boga o przekazywanie rzetelnych, prawdziwych i wartościowych informacji oraz programów.
 4. Rozpoczął się nowy rok szkolny przypominam, że wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. są zaproszone wraz z rodzicami i rodziną na Eucharystię o godz. 11.00. Dzieci otrzymują karteczki „Ziarna” z niedzielną Ewangelią, aby w domu jeszcze raz zastanowić się nad usłyszanym Słowem Bożym. Przypominam rodzicom o dostarczaniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowań do Pierwszej Komunii. 
 5. Naszą młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszam na Msze o godz. 18.30 – dzisiaj po Mszy uczniowie klasy 8 otrzymają  indeksy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. V Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych, działający przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4, dziękuje wszystkim mieszkańców Osiedla Czecha i naszym parafianom za udział w „Harcerskim Festynie Rodzinnym” – za przemiłą atmosferę, zabawę, integrację i radość tego dnia.
 7. Serdecznie dziękuję za bardzo owocne spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej – za omówienie najważniejszych spraw związanych z duszpasterstwem i wszystkich spraw ekonomiczno-materialnych naszej wspólnoty, oraz nakreślenie planów do dalszych działań.
 8. W poniedziałek – 16 września przypada 40 rocznica Poświęcenia Krzyża, który został postawiony, w miejscu placu pod budowę naszego kościoła. Poświęcenia dokonał ówczesny Ksiądz Biskup sufragan Stanisław Napierała – zapraszamy naszych parafian na wieczorną Eucharystię o godz. 18.30. Po Mszy przy naszym Krzyżu odmówimy modlitwy w podziękowaniu za wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszej parafii oraz za wszystkie działania, których będziemy się z nową siłą podejmować dla dobra naszej wspólnoty.
 9. We wtorek – 17 września, będziemy podczas Mszy i w modlitwach polecać naszą Ojczyznę w 80 rocznicę napaści wojsk sowieckich na Polskę, a zwłaszcza wszystkich, którzy bohatersko walczyli za naszą wolność i zginęli w czasie walk oraz w obozach i łagrach sowieckich. 
 10. W środę – 18 września liturgiczne wspomnienie Św. Stanisława Kostki – Patrona Polski. Podczas Eucharystii polecać będziemy szczególnie Księdza Arcybiskupa Metropolitę Poznańskiego Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, który w tym dniu obchodzić będzie swoje imieniny. Polecając naszego Pasterza archidiecezji Kochającemu Bogu oraz opiece Matki Najświętszej i Patronom naszego Kościoła, dziękując za Jego niezłomną postawę wobec różnych współczesnych problemów w Kościele i całym społeczeństwie.
 11. W sobotę – 21 września odbędzie się w Poznaniu Ogólnopolskie Forum Duszpasterskie pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” w ramach rozpoczynającego się nowego cyklu duszpasterskiego: „Eucharystia daje życie” na lata 2019-2022. Rozpoczęcie Eucharystią w Kościele Św. Rocha o godz. 9.30 i sesja duszpasterska w Centrum Wykładowo–Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej – szczegóły na plakacie w gablocie.
 12. W przyszłą niedzielę – 22 września w katedrze poznańskiej, o godz. 16.00 Uroczysta Msza św. w intencjach Małżonków Jubilatów z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Zdzisław Fortuniak, po Mszy spotkanie przy kawie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym.
 13. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie można po Mszach nabyć film dokumentalny pt.: „Powrót” – dotyczący życia posługiwania i rozpoczynającego się procesu beatyfikacyjnego Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
 14. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 15. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa.
  Sebastian Badurski, cyw. zw.,zam. Poznań –  Zap. 2
  Marta Ciwińska, cyw. zw., zam. Poznań.
 16. Zmarły nasze parafianki:
  śp. Bożena Adamska – Msza pogrzebowa we wtorek 17 września o godz. 8.15 w naszym kościele, pogrzeb na cmentarzu Junikowskim o godz. 10.10
  i śp. Zofia Siemieniak – Msza pogrzebowa we wtorek 17 września o godz. 11.00, pogrzeb na cmentarzu Miłostowskim od ulicy Warszawskiej o godz. 12.45. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 17. Życzymy wszystkim Parafianom wszelkich łask Bożych w tym pięknym niedzielnym dniu, a w rozpoczynającym się tygodniu opieki Matki Bożej i naszych Świętych Patronów  dla nas i naszych rodzin.

 

ks. proboszcz
Artur Rembalski