XXV Niedziela Zwykła, rok C – 22.09.19 r.

 1. Dzisiaj w naszym kościele promujemy najnowszy film dokumentalny z książką o bohaterze naszej archidiecezji i całego Kościoła Polskiego, czyli śp. Księdzu Arcybiskupie Metropolicie Antonim Baraniaku. Film pt.: Powrót pokazuje wzruszające świadectwa świadków życia i przyjaciół naszego śp. arcypasterza. Ksiądz Arcybiskup był osobistym sekretarzem dwóch Prymasów Polski. Aresztowany przez polskie władze bezpieczeństwa, był więziony ponad dwa lata i okrutnie torturowany. Dzięki niezłomnej i bohaterskiej postawie uratował Kard. Wyszyńskiego i tożsamość całego Polskiego Kościoła. Narrator filmu, Ks. Abp. Marek Jędraszewski, powiedział: „… że gdyby nie było nieugiętej postawy Ks. Arcybiskupa, nie byłoby powrotu Prymasa Wyszyńskiego, nie byłoby Kard. Wojtyły, a potem Papieża Jana Pawła II…”. W stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w uznaniu wielkich zasług dla Kościoła i Polski, Prezydent Andrzej Duda odznaczył Ks. Abp. Baraniaka najwyższym w Polsce odznaczeniem – Orderem Orła Białego. Filmy do nabycia w zakrystii i przed kościołem.
 1. Od września w każdy 26. dzień miesiąca będziemy podczas wieczornych Eucharystii modlić się o beatyfikację Księdza Arcybiskupa Metropolity Antoniego Baraniaka – zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie tych, którzy pamiętają naszego zmarłego Pasterza lub byli przez niego bierzmowani.
 1. Również dzisiaj w naszej Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu uroczysta Msza o godz. 16.00 w intencjach Małżonków Jubilatów z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, której będzie przewodniczył Ks. Biskup Zdzisław Fortuniak. Po Mszy spotkanie z Jubilatami przy kawie w Arcybiskupim Seminarium Duchownym –  okolicznościowe zaproszenia do odebrania w zakrystii.
 1. Przypominam, że wszystkie dzieci, szczególnie przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. są zaproszone wraz z rodzicami i rodziną na Eucharystię o godz. 11.00. Dzieci otrzymują karteczki „Ziarna” z niedzielną Ewangelią, aby w domu jeszcze raz zastanowić się nad usłyszanym Słowem Bożym. Przypominam rodzicom o dostarczaniu deklaracji o rozpoczęciu przygotowań do Pierwszej Komunii. 
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych, odbędzie się w niedzielę – 29 września po Mszy o godz. 11.00 – serdecznie zapraszam.
 1. Naszą młodzież – zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 szkoły podstawowej zapraszam na Msze o godz. 18.30. Jeżeli ktoś z kandydatów z klasy 8 nie otrzymał jeszcze indeksu, można go odebrać w zakrystii.
 1. Serdecznie dziękuję za bardzo owocne spotkanie katechetów pracujących w naszym ZSO nr 4 – za omówienie najważniejszych spraw związanych z duszpasterstwem młodzieży i dzieci, kwestii związanych z wychowaniem i pracą katechetyczną na najbliższy rok, a także nakreślenie planów do dalszych wspólnych działań.
 1. W czwartek – 26 września, Wspólnota młodzieżowa ma swoje spotkanie, tym razem wyjście do kina – zapraszamy do udziału naszą młodzież.
 1. W sobotę – 28 września – zapraszam parafian na Eucharystię o godz. 7.30 Wspólnoty Nieustającego Różańca za Ojczyznę, a o godz. 18.30 w intencjach Stowarzyszenia Żywy Różaniec.
 1. Trwają prace nad zmianami naszej strony internetowej parafii – systematycznie będą się pojawiać nowe informacje o naszym wspólnotowym życiu oraz aktualizacje galerii i wszelkich wydarzeń – zachęcamy do odwiedzin.
 1. Z wyprzedzeniem podaję informacje od Ks. Jarosława Czyżewskiego o spotkaniu przed Pielgrzymką do Ziemi Świętej – spotkanie odbędzie się w naszej parafii – 08 października o godz. 19.30 na Sali parafialnej – serdecznie zainteresowane osoby zapraszamy.
 2. Przed kościołem do nabycia prasa: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Nasza Arka”, „Misyjne drogi” i inne czasopisma –  zachęcam parafian do lektury wielu ciekawych artykułów.
 3. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa.
  Sebastian Badurski, cyw. zw.,zam. Poznań –  Zap. 3
  Marta Ciwińska, cyw. zw., zam. Poznań.
 4. Zmarli nasi parafianie: Śp. Olga Kaczmarek – Pogrzeb we wtorek 24 września na cmentarzu Miłostowskim od ul. Warszawskiej godz. 13.30. Śp. Henryk Wiatrowski – Msza pogrzebowa w piątek 27 września o godz. 12.00 w kościele Św. Antoniego na Starołęce pogrzeb po Mszy na przykościelnym cmentarzu. Śp. Krystyna Tauchert – Pogrzeb w poniedziałek 30 września o godz. 9.30 na cmentarzu Junikowskim, Msza pogrzebowa w tym samym dniu o godz. 17.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 5. Życzymy wszystkim Parafianom radosnego świętowania Dnia Pańskiego oraz wszelkich łask w całym  tygodniu pracy i nauki a także opieki Matki Najświętszej dla nas i naszych rodzin – szczęść Boże !